Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa: ZTM ponownie zabiera się za węzeł na Białołęce

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-19 10:48
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: ZTM ponownie zabiera się za węzeł na Białołęce
fot. Martyn Janduła
ZTM w Warszawie ogłosił nowy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej budowy skrzyżowania ulic Modlińskiej i Światowida. To pierwszy etap w stronę realizacji węzła Winnica, umożliwiającego wygodne przesiadki między autobusami i tramwajami.

Poprzednie postępowanie zostało unieważnione, gdyż obie złożone w postępowaniu oferty przekraczały budżet ZTM-u. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na inwestycję kwotę 713,4 tys. zł brutto, podczas gdy najtańsza oferta opiewała na kwotę 1,1439 mln zł brutto.

Teraz ZTM ogłosił nowe postępowanie. Przedmiotem przetargu jest ponownie opracowanie dokumentacji projektowej skrzyżowania ulic Modlińskiej i Światowida. Zadaniem wykonawcy będzie sporządzenie inwentaryzacji stanu istniejącego, wykonanie badań geologiczno-inżynieryjnych, opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej, uzyskanie zgód i pozwoleń, a także sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją prac.

Projektowane skrzyżowanie ulic Światowida i Modlińskiej ma znaleźć się między istniejącymi skrzyżowaniami ulicy Modlińskiej z ulicą Prząśniczek oraz ulicy Modlińskiej z ulicą Winorośli. W przyszłości przy skrzyżowaniu ma znaleźć się węzeł przesiadkowy z dociągniętą linią tramwajową. Tramwaje mają dojechać w ten rejon pod koniec 2019 r. W początkowej fazie odcinek ten będzie się kończyć jednak rozjazdem – pętla miałaby zostać oddana do użytku w 2021 r., a cały węzeł z parkingiem przesiadkowym w 2023 r.

Termin składania ofert mija 28 lipca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu dziewięciu miesięcy od podpisania umowy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Pierwszy krok do węzła tramwajowego przy Modlińskiej

Przestrzeń

Warszawa: Pierwszy krok do węzła tramwajowego przy Modlińskiej

Witold Urbanowicz 14 czerwca 2017

Kaznowska: Są pilniejsze potrzeby niż druga jezdnia Światowida

Przestrzeń

Kaznowska: Są pilniejsze potrzeby niż druga jezdnia Światowida

Witold Urbanowicz 27 lutego 2017

Warszawa: Tramwaj do Winnicy w 2019 r., ale bez pętli

Przestrzeń

Warszawa: Tramwaj do Winnicy w 2019 r., ale bez pętli

Witold Urbanowicz 26 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5