Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa: Zmiany w ruchu na Bemowie i Woli przez budowę metra i remont torowiska

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
27-08-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Warszawa: Zmiany w ruchu na Bemowie i Woli przez budowę metra i remont torowiska
mat. UM Warszawaskrzyżowanie Powstańców Śląskich i Górczewskiej
W piątek, 27 sierpnia, budowniczowie metra otworzą przejazd wschodnią jezdnią ul. Powstańców Śląskich przez skrzyżowanie z Górczewską. Na swoje stałe trasy wrócą tramwaje. W weekend zamknięty będzie wlot ul. Księcia Janusza, a w niedzielę trasy zmienią tramwaje kursujące ul. Obozową.

Wykonawca bemowskiego odcinka II linii metra kończy już przebudowę układu drogowego w pobliżu ratusza Bemowa. W piątek, 27 sierpnia, ok. godz. 22.00 otworzy wschodnią jezdnię ul. Powstańców Śląskich przy skrzyżowaniu z Górczewską. Kierowcy jadący od ul. Połczyńskiej w stronę ul. Górczewskiej będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu: do skrętu w lewo, jazdy prosto i skrętu w prawo. Za skrzyżowaniem z ul. Górczewską dostępne będą dwa pasy ruchu oraz wydzielony lewoskręt do skrętu w stronę ul. Bolkowskiej.

Trzy pasy będą także na drugiej jezdni. Przez pierwsze dwa tygodnie od wprowadzenia nowej organizacji ruchu (tj. do piątku, 10 września) na zachodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich na wysokości przystanku tramwajowego jezdnia będzie zawężona o lewy pas z uwagi na konieczność miejscowej wymiany konstrukcji jezdni.

Wracają tramwaje

Od godzin wieczornych w piątek, 27 sierpnia, autobusy linii nocnych N01, N42 i N43, a od soboty, 28 sierpnia, autobusy linii dziennych 112, 171, 190, 523 i Z10 jadące w stronę Bielan wrócą na „swoją” jezdnię i przystanki w tych samych miejscach co przed budową metra.

Przywrócony zostanie także przejazd dla tramwajów. W sobotę, 28 sierpnia, demontowany będzie rozjazd nakładkowy umożliwiający zmianę kierunku tramwajom linii 26 na wysokości ul. Czumy. Tego dnia trasa tej linii zostanie skrócona do pętli Cm. Wolski. Od niedzieli, 29 sierpnia, na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii 10 i 26 oraz przestaną kursować autobusy linii zastępczej Z10 i tramwajowej 40.

Na ul. Powstańców Śląskich zostaną skierowane także tramwaje linii 13 i 23 oraz autobusy zastępczej linii Z23. Te zmiany są związane z remontem torowiska na ul. Obozowej i wyłączeniem tam ruchu tramwajowego.

Zamknięty wlot Księcia Janusza

W weekend budowniczowie metra naprawią także nawierzchnię jezdni ul. Górczewskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Od piątku, 27 sierpnia, ok. godz. 21.00 do poniedziałkowego poranka, 30 sierpnia, kierowców czeka zamknięcie wlotu ul. Księcia Janusza na ul. Górczewską. Z ul. Jana Olbrachta możliwy będzie wyłącznie skręt w lewo lub w prawo w ul. Górczewską.

Objazdy wyznaczono ulicami: Górczewską, Ciołka, Obozową. Do ul. Księcia Janusza można będzie dojechać ul. Brożka od strony ul. Ciołka. W stronę Bemowa można będzie także dojechać, omijając utrudnienia: ul. Elekcyjną do ul. Wolskiej lub ul. Deotymy do ul. Dywizjonu 303. Na ul. Górczewskiej zostanie utrzymany jeden pas ruchu dla potrzeb komunikacji miejskiej i dojazdu do centrum handlowego.

Tramwajarze na Obozowej

W nocy z soboty na niedzielę, z 28 na 29 sierpnia, tramwajarze przystąpią do remontu torowiska w ul. Obozowej pod wiaduktem al. Prymasa Tysiąclecia. Na odcinku od al. Prymasa Tysiąclecia do wiaduktów kolejowych każda z jezdni ul. Obozowej zostanie zawężona do jednego pasa w każdą stronę. Przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi w poniedziałek, 20 września, o godz. 4.00.

W tym czasie trasy zmienią tramwaje linii 13, 20, 23, 24. Linia 13 zostanie skierowana na trasę objazdową ulicami: Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – pętla Koło. Tramwaje linii 20 pojadą al. „Solidarności” i ul. Wolską do Cm. Wolskiego a linii 23 trasą: al. „Solidarności” – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich. Tramwaje linii 24 w niedzielę, 29 sierpnia, będą kursowały jak linia 20, czyli al. „Solidarności” i ul. Wolską do Cm. Wolskiego, a od poniedziałku, 30 sierpnia, pojadą ul. Młynarską i Obozową do przystanku przy ul. Wawrzyszewskiej.

Na ulice wyjadą tramwaje linii zastępczej 70, które będą kursowały od przystanku Boernerowo do przystanku Koło (ulicami: Kaliskiego – Lazurowa – Dywizjonu 303). Podróżni będą też mieli do dyspozycji autobusową linię zastępczą Z23 (na trasie: Nowe Bemowo – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – Leszno – Okopowa – al. „Solidarności”).

Prace na rondzie Żaba

Po niedawnej wymianie nawierzchni ronda Żaba przez drogowców w weekend w tym samym rejonie pojawią się tramwajarze. Tramwajarze będą pracowali jedynie w torowisku i nie będą ingerowali w nową nawierzchnię jezdni.

Prace rozpoczną się tuż po północy w nocy z piątku na sobotę, z 27 na 28 sierpnia i potrwają do poniedziałku, 30 sierpnia, do godz. 4.00. Tramwajarze wymienią zwrotnicę od strony ul. Starzyńskiego. Dla bezpieczeństwa wygrodzone będą pasy ruchu w rejonie prowadzonych robót.

Tramwaje linii 1 pojadą objazdem: most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – 11 Listopada – Odrowąża.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5