Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Warszawa zapłaci 165 mln zł za 9 miesięcy wspólnego biletu w pociągach KM

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-05-19 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa zapłaci 165 mln zł za 9 miesięcy wspólnego biletu w pociągach KM
fot. MJ
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie zawarł nową umowę z Kolejami Mazowieckimi na honorowanie w pociągach biletów ZTM. Obejmuje ona okres do końca stycznia 2022 r. Za wspólny bilet organizator przewozów zapłaci blisko 165 mln zł.

Od lat dużym udogodnieniem w Warszawie i aglomeracji jest wspólny bilet. Pasażerowie posiadający bilety czasowe (od dobowego wzwyż) i okresowe mogą bez dopłat podróżować pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w I i II strefie biletowej. W pociągach lotniskowych zakres honorowania biletów jest większy.

Pod koniec zeszłego miesiąca ZTM zawarł z Kolejami Mazowieckimi nową umowę – obejmuje ona okres od 1 maja 2021 r. do 31 stycznia 2022 r. Maksymalne zobowiązanie Zarządu Transportu Miejskiego za te dziewięć miesięcy wyniesie 164,998 mln zł (z czego 127,285 mln zł płatne w tym roku, a 37,712 mln zł w przyszłym).

Warszawa rozlicza się z Kolejami Mazowieckimi w oparciu o przejechane kilometry. Stawka za pociągokilometr, jaką ZTM płaci, wynosi w tym roku 31,85 zł netto, a w przyszłym – 32,65 zł netto. – Środki na zakup usług przewozowych dla pozostałych przewoźników kolejowych zostały zabezpieczone w wieloletniej prognozie finansowej m podczas sesji w dniu 18 marca 2021 r. Aktualny budżet ZTM na zakup usług przewozowych dla przewoźników kolejowych w 2021 r. wynosi 215.510.000 zł, i pozwala na zapewnienie finansowania oferty Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD do końca roku – zapewnia Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM-u.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław bez wspólnego biletu

Komunikacja

Wrocław bez wspólnego biletu

Witold Urbanowicz 11 maja 2021

Transport zbiorowy musi być atrakcyjny także poza metropoliami

Komunikacja

Transport zbiorowy musi być atrakcyjny także poza metropoliami

Roman Czubiński 27 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5