Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Warszawa zaktualizuje strategię rozwoju z mieszkańcami

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-09-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Warszawa zaktualizuje strategię rozwoju z mieszkańcami
fot. Filip Bramorski, lic. CC BY-SA 2.0 Wikimedia commons
Władze Warszawy ogłosiła dzisiaj zamiar aktualizacji strategii rozwoju do 2030 r. Prace mają potrwać aż dwa lata, ale miasto przewiduje duży udział mieszkańców. – Nie chcemy, żeby to była strategia urzędnicza, tylko by większość warszawiaków się z nią identyfikowała – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Poprzednia strategia rozwoju została przyjęta w 2005 r., jednak zdaniem władz Warszawy wymaga ona aktualizacji. – Dużo w tym czasie na dobre się zmieniło. Chcemy przyjąć dokument na kolejne 15 lat, który będzie wyznaczał kierunek rozwoju dla stolicy – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Władze miasta zapowiadają szeroki udział mieszkańców. – Chcemy ją konsultować z różnymi podmiotami – żeby nie była to strategia urzędnicza, tylko by większość warszawiaków się z nią identyfikowała – podkreśla Gronkiewicz-Waltz. Dlatego też nie chce przedstawiać swojej wizji Warszawy za 15 lat. – To byłoby zaprzeczeniem tego, co proponujemy. Nie chcę narzucać mieszkańcom, co mają myśleć – zapewniała prezydent. Jak jednak powiedziała – Warszawę widzi otwartą, wielką, wygodną, żeby ludzie, którzy wiążą się z nią swoją przyszłość, chcieli tu przebywać i ją kochali.

Proces aktualizacji strategii zajmie aż dwa lata. – Kończymy ewaluację tego, co udało się zrealizować, a co przechodzi na następne lata – mówi dr hab. Wojciech Dziemianowicz, ekspert wiodący, profesor UW. Efektem prac ma być dokument stabilny, dobrze osadzony w dokumentach krajowych, użyteczny, odpowiadający na kluczowe wyzwania, silnie komunikowany z mieszkańcami i nowoczesny.

Powstaną grupy robocze w kluczowych obszarach strategii, w których będą mogli wziąć udział mieszkańcy. Nabór będzie prowadzony w dniach 23-28 października, a już 23 września odbędzie się pierwsza debata z mieszkańcami. Zostanie też uruchomiona specjalna strona pod adresem www.2030.um.warszawa.pl. – Cytując Webera, miasto jest jak okręt – im większe miasto, tym większy okręt. Chcemy zapytać mieszkańców jak powinna wyglądać za 15 lat. Teraz jest czas na to, by zdecydowali w jakim kierunku Warszawa powinna płynąć i do jakiego portu dotrzeć. Czeka nas ok. 24 miesięcy wytężonej pracy – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. Przyjęcie strategii przez radnych przewidziane jest w IV kwartale 2017 r.Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Szydło: Elektrobus symbolem. Na podbój świata nowoczesnymi technologiami

Mobilność

Szydło: Elektrobus symbolem. Na podbój świata nowoczesnymi technologiami

Martyn Janduła 03 października 2016

Zobacz również:

Szydło: Elektrobus symbolem. Na podbój świata nowoczesnymi technologiami

Mobilność

Szydło: Elektrobus symbolem. Na podbój świata nowoczesnymi technologiami

Martyn Janduła 03 października 2016

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5