Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Zajezdnia Annopol zostanie oddana później

Dalej Wstecz
Data publikacji:
10-07-2023
Ostatnia modyfikacja:
06-07-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Zajezdnia Annopol zostanie oddana później
fot. Tramwaje Warszawskie
Na warszawskim Annopolu powstaje piąta zajezdnia tramwajowa, która pomieści 150 wozów. Roboty przy obiekcie dofinansowanym ze środków unijnych zakończą się jednak później, niż zakładano. Wynika to z wprowadzonych zmian projektowych.

W grudniu 2021 r. Tramwaje Warszawskie podpisały umowę z konsorcjum firm ZUE i Yörük Yapı umowę na budowę nowej zajezdni tramwajowej na Annopolu. Obiekt powstaje na obszarze ok. 11,76 ha i umożliwi stacjonowanie ponad 150 tramwajów o długości do 33 m. W skład zajezdni wchodzić będą obiekty zaplecza technicznego (w tym hala obsługowa i hala postojowa), technologicznego (w tym budynek myjni i budynek lakierni) i administracyjnego oraz stanowiska specjalistyczne, diagnostyczne i naprawcze. Powstanie 55 torów o łącznej długości 14,25 kmtp. Ponadto powstanie droga dojazdowej do zajezdni, obejmująca przebudowę skrzyżowania ul. Annopol i ul. Inowłodzkiej, a także zaplanowano budowę drogi pożarowej łączącej teren zajezdni z ul. Pawła Włodkowica. Przebudowany zostanie też układ torowy w ciągu ul. Annopol.

Obecnie, jak wyjaśniają Tramwaje Warszawskie, trwają intensywne roboty ziemne, żelbetowe, murowe i przy konstrukcjach stalowych hal. Harmonogram jest bardzo napięty – na realizację kontraktu przeznaczono dokładnie 26 miesięcy, co oznacza, że prace powinny zakończyć się najpóźniej w lutym 2024 r.

Wiadomo już, że prace zakończą później – podpisano aneks, który wydłuża realizację do 20 kwietnia 2024 r. – Uprzedziliśmy możliwości pojawienia się potrzeby pozyskania tzw. zamiennych pozwoleń na budowę już na etapie postępowania przetargowego. I taka możliwość znalazła się w zapisach kontraktowych – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Strony skorzystały z tej możliwości w związku ze zmianami projektowymi i pod koniec maja podpisały aneks. – Na etapie prac budowlanych zaistniała właśnie przewidziana konieczność pozyskania dwóch zamiennych pozwoleń na budowę. Chodziło o poszerzenie i przesunięcie hali postojowej i dostosowanie pozostałych budynków do zmian. Druga zmiana polegała, na zmianie geometrii oraz rzędnych posadowienia zbiorników retencyjnych. Konsekwencją było zawarcie aneksu z wykonawcą budowy zajezdni Annopol – mówi Dutkiewicz. Zwiększyło się też wynagrodzenie wykonawcy – z 655,1 mln zł do 670,4 mln zł brutto.

Inwestycja jest realizowana przy udziale środków unijnych w wysokości 133 mln zł. – Wydłużenie terminu nie wpływa na otrzymane dofinansowanie unijne na ten projekt – zaznacza rzecznik Tramwajów Warszawskich.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Tramwaje Warszawskie zmieniają założenia ws. torowiska na Banacha

Przestrzeń

Warszawa: Tramwajowy remont w listopadowe weekendy

Komunikacja

Warszawa: Tramwajowy remont w listopadowe weekendy

inf. pras. UM Warszawa 03 listopada 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Tramwaje Warszawskie zmieniają założenia ws. torowiska na Banacha

Przestrzeń

Warszawa: Tramwajowy remont w listopadowe weekendy

Komunikacja

Warszawa: Tramwajowy remont w listopadowe weekendy

inf. pras. UM Warszawa 03 listopada 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5