Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa Zachodnia: Już niebawem zamknięcie kolejnych peronów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
19-10-2022
Ostatnia modyfikacja:
26-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa Zachodnia: Już niebawem zamknięcie kolejnych peronów
fot. Budimex
Trwa przebudowa stacji Warszawa Zachodnia. Niebawem roboty znów będą widoczne w strefie peronów. Pracownicy firmy Budimex zamkną w przyszłym tygodniu peron nr 5. Dalsze utrudnienia w grudniu.

Od kilku miesięcy podróżni korzystają z nowych peronów nr 6, 7 i 8, które otwierane były między grudniem 2021 r. a marcem 2022 r. W ostatnim okresie jednak prace koncentrowały się po zachodniej stronie stacji – przy przebudowie układu torowego z rozjazdami i torami oraz wiaduktami. Dzięki tym pracom możliwy będzie bezkolizyjny przejazd pociągów między linią radomską i obwodową, przygotowano też miejsce pod przyszłą budowę trasy KDP w stronę CPK i Łodzi.

Teraz roboty znów będą widoczne w strefie peronów. Budimex zamknie 24 października peron nr 5, następnie ruszą rozbiórki i prace przy usuwaniu kolizji. Dostęp do nowych peronów nr 6, 7 i 8 będzie możliwy dalej wyłącznie przez kładkę – wejście znajdzie się na peronie nr 4. Dostęp do peronów 1, 2, 3 i 4 jest możliwy natomiast poprzez przejście podziemne – z wejściem przez budynek dworca od strony Alej Jerozolimskich.

To jednak nie koniec utrudnień. Już w grudniu mają zostać zamknięte perony nr 3 i 4. Ruch pociągów podmiejskich będzie się odbywał z peronu 2.

Całość prac złapała jednak opóźnienie. Według obecnych zapowiedzi całość prac ma zakończyć się na przełomie 2023 i 2024 r.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5