Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa Zachodnia – nowy zakres prac i zmiany od 1 lipca

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-06-30 15:24
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa Zachodnia – nowy zakres prac i zmiany od 1 lipca
fot. Budimex
Na stacji Warszawa Zachodnia rozpoczęła się budowa dużego zadaszenia ośmiu peronów. Powstaje szerokie przejście podziemne. Od 1 lipca będzie budowa nowego toru. Czasowo zmieni się dojście od strony Al. Prymasa Tysiąclecia - informują PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak podaje inwestor, na stacji kontynuowane są prace we wszystkich branżach. Nowe duże zadaszenie o długości 200 metrów i szerokości 150 metrów przykryje 8 peronów stacji Warszawa Zachodnia. Rozpoczął się montaż pierwszych konstrukcji wsporczych. Dach będzie położony na 60 słupach w kształcie litery V lub X.

Budowane są trzy nowe perony od ul. Tunelowej. Powstaje równocześnie nowy tunel, w którym docelowo zostanie zlokalizowane szerokie przejście z infrastrukturą dworcową oraz konstrukcja przyszłego tunelu tramwajowego. Ściany szczelinowe o głębokości 26 metrów stanowią konstrukcję posadowienia i ścian obiektu. Teraz prace skupiają się na budowie płyty stropowej tunelu. Następnie rozpocznie się wybieranie ziemi – to realizacja prac metodą podstropową. Wznoszony jest budynek potrzebny do obsługi stacji. Roboty obejmują także remont wiaduktu kolejowego nad al. Prymasa Tysiąclecia.

Kładka nad torami zapewni połączenie Ochoty i Woli. Nowy trakt pieszy zostanie udostępniony podróżnym we wrześniu br. Konstrukcja już jest na podporach i budowane są schody.

Ze stacji Warszawa Zachodnia – zgodnie z przyjętym rozkładem jazdy, kursują pociągi. Podróżni korzystają z połączeń dalekobieżnych i regionalnych. Są oznaczenia i tablice informacyjne oraz komunikaty głosowe dotyczące obsługi i komunikacji na peronach.

Zamiany w dojściu na perony od strony Al. Prymasa Tysiąclecia

Jak informuje PLK, 1 lipca rozpocznie się odbudowa wcześniej zdemontowanego toru przy linii obwodowej. Łączy się to z kolejnym etapem robót przy przedłużeniu tunelu do peronu numer 8. Na 19 dni zmieni się dojście od Al. Prymasa Tysiąclecia na perony. Przejście wyznaczono kładką przy ul. Prądzyńskiego, wyposażoną w windy. Trasa została przez wykonawcę odpowiednio oznakowana.

Zamiany organizacji ruchu drogowego w Al. Prymasa Tysiąclecia

W nocy z 1 na 2 lipca przewidziano zmianę organizacji ruchu w Al. Prymasa Tysiąclecia w związku z kolejnym etapem remontu wiaduktu kolejowego. Zostanie zamknięta zachodnia część tunelu, a kierowcy jadący od strony ul. Kasprzaka w stronę Al. Jerozolimskich będą korzystać z przejazdu wyremontowaną środkową nawą obiektu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5