Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa. Za kilka dni otwarcie kładki nad Kanałem Żerańskim

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
21-10-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Już we wtorek, 25 października, stolica wzbogaci się o nową przeprawę. Do użytku warszawiaków zostanie oddana trzystumetrowa kładka pieszo-rowerowa nad Kanałem Żerańskim. Połączy już istniejące odcinki nadwiślańskich ścieżek rowerowych. Dzięki temu możliwe będzie przejście i przejechanie rowerem od mostu Łazienkowskiego aż do północnych granic miasta.

Przeprawa powstała wzdłuż Wisły nad kanałami do śluzy „Żerań”, Kanału Żerańskiego i basenu portowego zwanego Zimowiskiem. Kładka została zaadaptowana z rusztowania dla taśmociągu, który pierwotnie służył transportowi popiołów na teren byłego składowiska odpadów paleniskowych Elektrociepłowni Żerań.

Oprócz adaptacji do potrzeb ruchu pieszych i rowerzystów, na obu jej końcach dobudowano platformy widokowe, z których można obserwować panoramę lewobrzeżnej Warszawy.

Uroczyste przekazanie kładki mieszkańcom odbędzie się o godz. 18.00 we wtorek na placyku przy przeprawie od strony Elektrociepłowni Żerań. Dojście na wydarzenie od strony ul. Zarzecze, nową kładką na drugą stronę Kanału Żerańskiego.

Na stronie urzędu miasta trwa głosowanie na nazwę kładki. Wybierać można spośród sześciu propozycji: „W zaroślach”, „Prawobrzeżna”, „Żerańska”, „Pajęcza”, „Z nurtem”, „Łęgowa”. Propozycje nazw pochodzą m.in. z tzw. warszawskiego banku nazw i zostały skonsultowane z Anną Nehrebecką-Byczewską, przewodniczącą Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego Rady m.st. Warszawy. Wybrana większością oddanych głosów propozycja nazwy zostanie przedstawiona do akceptacji Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego, Zespołowi Nazewnictwa Miejskiego. Oficjalne zatwierdzenie nazwy nastąpi w drodze uchwały Rady m.st. Warszawy.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5