Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Oferty na autobusy zastępcze do Pruszkowa. PKS Grodzisk najtańszy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-06-02 10:34
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Oferty na autobusy zastępcze do Pruszkowa. PKS Grodzisk najtańszy
fot. Crusier, lic. CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org
ZTM w Warszawie otworzył oferty w przetargu na obsługę dwóch linii zastępczych do Piastowa i Pruszkowa w czasie zamknięcia podmiejskiej linii kolejowej do Grodziska Mazowieckiego. Wpłynęły trzy oferty, z czego najtańszą złożył PKS Grodzisk Mazowiecki ze swoimi Scaniami Omnicity.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez warszawski ZTM jest świadczenie usługi zastępczej komunikacji autobusowej od 3 września 2017 r. do 1 września 2018 r. na liniach łączących Piastów oraz Pruszków z Warszawą. Zamawiający zaznacza, że w przypadku zmian terminu modernizacji linii kolejowej termin świadczenia usług może ulec nieznacznemu wydłużeniu bądź skróceniu.

Zamówienie przewiduje trzy warianty. Pierwszy zakłada 2 236 320 wozokilometrów (+/-20%) przy wykorzystaniu 32 wozów o długości 12 metrów (29 w ruchu, 3 w rezerwie). Drugi to 1 863 130 wozokilometrów (+/-20%) przy wykorzystaniu 23 wozów 18-metrowych (21 w ruchu, 2 rezerwie), a ostatni – 2 110 070 wozokilometrów (+/-20%) przy wykorzystaniu 10 wozów 18-metrowych na linii Warszawa – Piastów (9 w ruchu, 1 w rezerwie) oraz 19 wozów 12-metrowych na linii Warszawa – Pruszków (17 w ruchu, 2 w rezerwie). Więcej o specyfikacji piszemy tutaj.

W postępowaniu wpłynęły trzy oferty, wszystkie na pojazdy 12-metrowe. Najtańszą złożył PKS Grodzisk Mazowiecki, proponując 32 autobusy Scacia Omnicity i cenę 14,177 mln zł brutto. Kolejną ofertę złożyło konsorcjum PKS Polonus i Europa Express City, zgłaszając 32 autobusy Volvo 7700 i cenę 15.820 mln zł brutto. Najdrożej wypadła Arriva Bus Transport z 12 autobusami Solaris Urbino 12 i dwudziestoma pojazdami Volvo 7700 oraz ceną 18,114 mln zł brutto. Wszystkie oferty mieszczą się w kosztorysie, ustalonym na kwotę 21,731 mln zł brutto. Wszystkie wozy są według deklaracji przewoźników klimatyzowane.

Więcej o zasadach organizacji komunikacji zastępczej piszemy w szczegółach tutaj. Każde miasto na trasie otrzyma dedykowaną linię autobusową (Grodzisk Mazowiecki – Milanówek – Brwinów – Pruszków – Piastów – Warszawa, Milanówek – Grodzisk Mazowiecki, Brwinów – Warszawa,  Pruszków – Warszawa oraz  Piastów – Warszawa).

Jest szansa, że autobusy nie utkną w korku w Warszawie. – W tej chwili ZTM jest w fazie przygotowania całego projektu organizacyjnego na wytyczenie buspasa w ciągu Alej Jerozolimskich w obu kierunkach między rondem Zesłańców Syberyjskich a granicą Warszawy. Pozwoli to rzeczywiście nadać priorytet dla zastępczej komunikacji autobusowej – mówi Katarzyna Strzegowska, wicedyrektor ZTM

 

B

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jaka komunikacja z Grodziska do Warszawy? Autobusy co 15 min.

Komunikacja

Jaka komunikacja z Grodziska do Warszawy? Autobusy co 15 min.

Martyn Janduła 30 maja 2017

Za pociągi KW wyjadą autobusy Europa Express City

Komunikacja

Za pociągi KW wyjadą autobusy Europa Express City

Martyn Janduła 30 maja 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5