Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa wzbogaci się o 30 km zielonych torowisk

Dalej Wstecz
Data publikacji:
19-10-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa wzbogaci się o 30 km zielonych torowisk
fot. TW
W tej chwili długość zielonych torowisk tramwajowych w stolicy wynosi już 19 km. Dzięki zaplanowanym inwestycjom związanym z remontami i rozbudową sieci wartość ta ma wzrosnąć do 50 km. Wśród zalet Tramwaje Warszawskie wymieniają kwestie estetyczne i mniejszy hałas.

Tramwaje Warszawskie sukcesywnie wprowadzają zielone torowiska. Pierwsze było torowisko wzdłuż Powstańców Śląskich między Nowym Bemowem, a teraz zielone torowiska są standardem przy realizowanych inwestycjach i ich długość wynosi już 19 km, a wielkość zielonej powierzchni wynosi 66 tys. m2. Do tej pory sadzona była trawa, choć ostatnio na Obozowej na próbę zastosowano rozchodnik, który wymaga mniej zabiegów pielęgnacyjnych.

Spółka zapowiada, że w najbliższych latach wartość ta wzrośnie o kolejne 30 km. To efekt m.in. planowanych tras na Gocław oraz do Wilanowa. – Tramwaje Warszawskie pracują nad tym, żeby stolica była bardziej zielona. W ciągu najbliższych pięciu lat zwiększymy powierzchnię zielonych torowisk o przynajmniej 100 000 m2 Zazieleniamy nowo budowane torowiska. Wykorzystujemy każdą okazję by obsadzać roślinami istniejące tory, na przykład podczas remontów – mówi Robert Grzywacz, dyrektor biura infrastruktury Tramwajów Warszawskich.

Jedną z zalet zielonych torowisk są kwestie estetyczne – infrastruktura tramwajowa nie stanowi już wizualnie bariery w przestrzeni miejskiej. Ponadto takie torowiska pozwalają na zmniejszenie emisji hałasu o kilka decybeli. Dodatkowa roślinność pozwala też filtrować spaliny, z powstanie których odpowiadają samochody. Poza tym ziemia, na której rośnie trawa, wchłania wilgoć, co pozwala obniżyć temperaturę w mieście, zwłaszcza latem. Więcej o zaletach pisaliśmy tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5