Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa wyleasinguje 80 autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-15 09:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa wyleasinguje 80 autobusów
fot. UM Warszawa
Miejskie Zakłady Autobusowe ogłosiły przetarg na leasing finansowy 80 autobusów. Zamówienie obejmuje dostawę 35 pojazdów o długości 12 metrów, a także 45 przegubowców, spośród których pięć mają stanowić autobusy gazowe.

Przetarg MZA na leasing 80 autobusów podzielony jest na części. Pierwsza zawiera leasing finansowy 35 fabrycznie nowych autobusów klasy maxi, czyli pojazdów 12-metrowych. Na realizację zamówienia przeznaczono 189 dni.

Druga część obejmuje leasing 45 fabrycznie nowych autobusów przegubowych, z czego 40 to mają być pojazdy z paliwem ON, a pięć autobusy zasilane paliwem metanowym CNG. Na realizację tej części zamówienia przeznaczono 224 dni. Szczegółowej specyfikacji zamówienia jeszcze nie opublikowano.

Termin składania ofert w tej części mija 23 marca. W pierwszej części mogą brać udział wykonawcy, którzy w ciągu ostatnich trzech lat wykonali jedną usługę o wartości co najmniej 35 mln zł lub dwie usługi o łącznej wartości co najmniej 35 mln zł, z czego wartość jednej usługi nie może być mniejsza niż 25 mln zł. W drugiej części, dotyczącej przegubowców, progi są wyższe. Wykonawca musi wykazać się jedną usługą o wartości co najmniej 65 mln zł lub maksymalnie pięcioma usługami o łącznej wartości co najmniej 65 mln zł, w tym jedną usługą o wartości nie mniejszej od 25 mln zł oraz pozostałymi usługami o wartości nie mniejszej od 10 mln zł. O wyborze zadecydują cena (82%), parametry techniczne (6%) oraz kryterium ekologii (12%).

Nie jest to pierwszy leasing pojazdów w wykonaniu MZA. W październiku 2015 r. została podpisana umowa z konsorcjum Solaris Bus&Coach oraz Millennium Leasing na dostawę i 71-miesięczną dzierżawę 60 fabrycznie nowych autobusów. Wartość umowy to ok. 107 mln zł brutto.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Dlaczego autobusy są zimą brudne? ZTM tłumaczy

Komunikacja

Warszawa. Dlaczego autobusy są zimą brudne? ZTM tłumaczy

Jakub Dybalski 13 lutego 2017

Pierwszy przegubowy elektrobus Solarisa trafi na testy do MZA

Komunikacja

Pierwszy przegubowy elektrobus Solarisa trafi na testy do MZA

Witold Urbanowicz 13 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5