Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Warszawa: Wybrany wykonawca nowych pasów w rejonie ronda Dmowskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-05-31 13:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Wybrany wykonawca nowych pasów w rejonie ronda Dmowskiego
mat. UM Warszawa
ZDM Warszawa rozstrzygnął przetarg na wytyczenie przejść naziemnych i przejazdów rowerowych w rejonie ronda Dmowskiego. Mowa o przejściach na wysokości Poznańskiej, Nowogrodzkiej, Parkingowej i Widok. Docelowo, w ramach modernizacji linii średnicowej i przebudowy Alej Jerozolimskich, pojawią się kolejne pasy bliżej tarczy skrzyżowania.

W ramach zamówienia na przebudowę ronda Dmowskiego powstaną przejścia dla pieszych na wysokości ulic Poznańskiej, Nowogrodzkiej, Parkingowej i Widok – po zewnętrznej stronie przystanków tramwajowych. Na trzech przejściach – z wyjątkiem Parkingowej – zostaną wytyczone też przejazdy rowerowe. Nowe przejścia będą zabezpieczone sygnalizacją świetlną. Przystanki tramwajowe zostaną poszerzone, wprowadzone zostanie dużo nowej zieleni. Więcej o zamówieniu piszemy tutaj.

Termin składania ofert minął pod koniec kwietnia. Wystartowało aż osiem firm ofertami na kwoty od 11,043 mln zł do 14,903 mln zł brutto. ZDM właśnie rozstrzygnął postępowanie i dzisiaj (31 maja) wybrał ofertę firmy Balzola Polska, która złożyła najtańszą propozycję. Jednocześnie ocenie nie podlegały cztery złożone w postępowaniu oferty. Na realizację robót przeznaczono 180 dni.

Wytyczenie pasów w rejonie ronda Dmowskiego to wstęp do większych zmian. Docelowo, w ramach modernizacji linii średnicowej, rondo ma zniknąć, a Aleje Jerozolimskie zostaną zawężone. Wtedy też pasy zostaną wytyczone bezpośrednio przy tarczy skrzyżowania Alej Jerozolimskich i Marszałkowskiej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5