Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa. Wybrano projektanta tramwaju do Wilanowa

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2019-11-16 11:42
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. Wybrano projektanta tramwaju do Wilanowa
fot. TW
Za dwa lata na trasie tramwajowej do Miasteczka Wilanów będą mogły rozpocząć się pierwsze roboty budowlane. Tramwaje Warszawskie wybrały projektanta 12-kilometrowego odcinka trasy tramwajowej. PROREG zarobi 9,25 mln zł brutto. To jedyna oferta, która zmieściła się w kosztorysie.

Firma która złożyła najkorzystniejszą ofertę to krakowskie przedsiębiorstwo PROGREG Sp. z o.o. Wykonawca przygotuje kompletną dokumentację, a także będzie musiał zdobyć wszystkie zgody i pozwolenia, potrzebne do przeprowadzenia inwestycji. Jednym z najważniejszych dokumentów do pozyskania będzie pozwolenie na budowę.

Wykonawca dokumentacji projektowej wyłoniony w przetargu będzie miał około 15 miesięcy na opracowanie kompletnych projektów budowlanych. Realizację umowy na roboty budowlane zaplanowano na lata 2021- 2023. Budowa trasy tramwajowej jest dofinansowana z środków unijnych na lata 2014 – 2020. Wartość wybranej oferty wynosi brutto 9 mln 250 tysięcy zł. Zmieściła się w kosztyorysie bo TW zakładały budżet na poziomie 9,9 mln zł brutto.

Nowa trasa będzie miała swój początek przy stacji metra Pole Mokotowskie, dalej tramwaje pojadą ulicą Rakowiecką do Puławskiej. Liczącą aż 20 metrów różnicę poziomów w kierunku Dolnego Mokotowa tramwaj pokona ulicą Goworka i Spacerową. Następnie trasa będzie przebiegać prosto ulicami Belwederską i Sobieskiego w kierunku Miasteczka Wilanów.

Trasa będzie miała dwie odnogi – pierwsza wzdłuż ulicy Gagarina aż do ulicy Czerniakowskiej. Druga odnoga będzie zbudowana wzdłuż ulicy Świętego Bonifacego aż do pętli autobusowej Stegny. Główna trasa do Miasteczka Wilanów będzie zbudowana w ciągu Alei Rzeczpospolitej, a końcowy terminal trasy znajdzie się w pobliżu skrzyżowania al. Rzeczypospolitej z ul. Branickiego.

Czas przejazdu trasą tramwajową o długości 12 km z Wilanowa do stacji metra Centrum wyniesie około 25 minut. Przejazd do stacji metra Pole Mokotowskie – około 18 minut.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawiacy wybrali uśmiechnięte tramwaje Hyundaia

Przestrzeń

Warszawiacy wybrali uśmiechnięte tramwaje Hyundaia

Witold Urbanowicz 06 listopada 2019

Tramwaje Warszawskie przetestują zielone torowisko na tłuczniu

Przestrzeń

Tramwaje Warszawskie przetestują zielone torowisko na tłuczniu

Witold Urbanowicz 02 listopada 2019

Wojciech Bartelski: Mieszkańcy nie chcą hałasujących tramwajów

Komunikacja

Wojciech Bartelski: Mieszkańcy nie chcą hałasujących tramwajów

Roman Czubiński 01 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5