Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Warszawa: Pesa wysłała odwołanie ws. wyboru tramwajów Hyundaia

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-02-18 21:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Pesa wysłała odwołanie  ws. wyboru tramwajów Hyundaia
fot. TW
W poniedziałek 18 lutego mija termin na składanie odwołań od rozstrzygnięcia przetargu Tramwajów Warszawskich na dostawy do 213 tramwajów, zgodnie z którym wygrała firma Hyundai Rotem. Odwołanie w tej sprawie wieczorem złożyła bydgoska Pesa, która wskazuje na nierealną cenę koreańskiej konkurencji.

Dużym echem odbija się warszawski przetarg na nowe tramwaje. Półtora tygodnia temu wygrała go koreańska firma Hyundai Rotem, która nie dostarczała jeszcze tramwajów na rynek unijny. HRC pokonał Pesę, której oferta przekraczała budżet Tramwajów Warszawskich o pół miliarda złotych (znany jeszcze przed otwarciem ofert). Pomimo tego jednak na scenie politycznej pojawiły się zarzuty o to, że Warszawa nie wspiera polskiego biznesu. Wojewoda kujawsko-pomorski skierował w tej sprawie list do Rafała Trzaskowskiego, prezydenta stolicy, a jeden z europosłów prawicy skierował interpelację do Komisji Europejskiej.

W poniedziałek 18 lutego mija termin, w którym inni uczestnicy postępowania mogli się odwołać od rozstrzygnięcia przetargu. Po godz. 21:30 Pesa wysłała odwołanie. - Potwierdzamy, że Pesa wniosła odwołanie do KIO w sprawie rozstrzygnięcia przetargu na dostawę taboru dla Tramwajów Warszawskich. Zdecydowaliśmy się na to przede wszystkim z uwagi na istotność postępowania oraz możliwość kontynuacji współpracy z TW - mówi Maciej Grześkowiak, szef PR Pesy. 

Bydgoski producent wskazuje m.in. nierealność ceny zaoferowanej przez koreańską konkurencję. - Po analizie dokumentów oraz zapoznaniu się z dostępnymi informacjami postanowiliśmy odnieść się między innymi do elementów formalnych oferty oraz kwestii prawidłowości wyceny, okoliczności dotyczących produkcji, posiadanych zasobów oraz rzetelności oświadczeń w zakresie zapewnienia terminowego wykonania zamówienia przez koreańską firmę - komentuje Maciej Grześkowiak, szef PR Pesy. 

Teraz sprawą zajmie się Krajowa Izba Odwoławcza, która może zdecydować np. o powołaniu biegłego. Stronom przysługuje też odwołanie od decyzji KIO do Sądu Okręgowego. Postępowanie przed podpisaniem umowy będzie też przedmiotem kontroli uprzedniej prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Adamczyk: Mam nadzieję, że tramwaje dla Warszawy powstaną w Polsce

Prawo & Finanse

Adamczyk: Mam nadzieję, że tramwaje dla Warszawy powstaną w Polsce

Michał Szymajda 15 lutego 2019

Europoseł z pytaniami do Komisji Europejskiej o warszawskie tramwaje

Prawo & Finanse

Europoseł z pytaniami do Komisji Europejskiej o warszawskie tramwaje

Witold Urbanowicz 15 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5