Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Windy na moście Poniatowskiego. Zamiast ośmiu tylko dwie

Dalej Wstecz
Data publikacji:
14-05-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Windy na moście Poniatowskiego. Zamiast ośmiu tylko dwie
fot. ZDM Warszawa
Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie rozstrzygnął przetarg na budowę ośmiu wind na moście Poniatowskiego. Dodatkowe środki udało się znaleźć tylko dla jednej części, obejmującej dwa dźwigi.

Most Poniatowskiego oraz znajdujące się na wiadukcie przystanki autobusowe i tramwajowe pozostają niedostępne dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Od kilku lat trwają przygotowania do budowy wind, które zwiększyłyby dostępność przeprawy.

Przedmiotem przetargu, prowadzonego przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, jest budowa ośmiu wind przy wiadukcie mostu Poniatowskiego. Zamówienie podzielone zostało na trzy części. Pierwsza zakłada budowę dwóch wind w istniejących wieżycach zlokalizowanych w rejonie dworca Powiśle. Urządzenia umożliwią też dostęp do peronu dworca Powiśle. Budowa wind wymusi przebudowę i zmianę układu schodów. Druga część obejmuje cztery windy w rejonie ul. Wybrzeże Kościuszkowskie (po północnej, południowej stronie, a także na przystanki tramwajowe), a ostatnia – dwie windy w istniejących wieżycach zlokalizowanych w rejonie ul. Solec (po północnej i południowej stronie).

Termin składania ofert minął w połowie marca. Jak się okazało, oferty znacząco przekraczały budżet określony na kwotę 1,671 mln zł brutto dla każdej części. Najtańsza oferta w części związanej z okolicami dworca Powiśla opiewała na 6,171 mln zł brutto. Najtańsza oferta związana z dźwigami przy Wybrzeżu Kościuszkowskim opiewała na kwotę 5,443 mln zł brutto. Natomiast najtańsza oferta w części dot. ul. Solec opiewała na kwotę 4,783 mln zł brutto.

Zamawiający rozstrzygnął tylko jedną część, dotyczącą dwóch wind przy ul. Solec. Wygrało Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty Budownictwo z ofertą na kwotę 4,783 mln zł brutto. Pozostałe części zostały unieważnione, co zamawiający tłumaczy przekroczeniem budżetu.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5