Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Rusza przetarg na budowę wind na moście Poniatowskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-02-18 10:34
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Rusza przetarg na budowę wind na moście Poniatowskiego
fot. ZDM Warszawa
Most Poniatowskiego oraz znajdujące się na wiadukcie przystanki autobusowe i tramwajowe pozostają niedostępne dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Niebawem ma się to zmienić za sprawą ogłoszonego właśnie przetargu na budowę ośmiu wind.

O windach na most (a właściwie wiadukt) Poniatowskiego mówi się od kilku lat. Umowę na koncepcję urządzeń podpisano w 2015 r., a dźwigi miały zostać oddane do użytku mieszkańców do 2017 r. Przygotowania i prace projektowe jednak przedłużyły się. Wszystko jednak wskazuje, że teraz już droga do budowy urządzeń jest prosta.

Przedmiotem przetargu, prowadzonego przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, jest budowa ośmiu wind przy wiadukcie mostu Poniatowskiego. Wymagane są windy o wymiarze min. 1200 x 1600 mm i udźwigu 800-1000 kg.

Zamówienie podzielone jest na trzy części. Każdy wykonawca może startować w jednej tylko części. Pierwsza zakłada budowę dwóch wind w istniejących wieżycach zlokalizowanych w rejonie dworca Powiśle. Urządzenia umożliwią też dostęp do peronu dworca Powiśle. Budowa wind wymusi przebudowę i zmianę układu schodów.

Druga część obejmuje cztery windy w rejonie ul. Wybrzeże Kościuszkowskie (po północnej, południowej stronie, a także na przystanki tramwajowe), a ostatnia – dwie windy w istniejących wieżycach zlokalizowanych w rejonie ul. Solec (po północnej i południowej stronie).


Windy w rejonie przystanku na moście Poniatowskiego

Termin składania ofert mija 3 marca. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz okres rękojmi (40%). Minimalny okres rękojmi został określony na 60 miesięcy. Na realizację przeznaczono 10 miesięcy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Most Poniatowskiego. Odcinkowy pomiar prędkości bardzo drogi

Komunikacja

Most Poniatowskiego. Odcinkowy pomiar prędkości bardzo drogi

Witold Urbanowicz 12 grudnia 2019

Warszawa. Od lutego 65 zabranych praw jazdy na m. Poniatowskiego

Przestrzeń

Warszawa. Od lutego 65 zabranych praw jazdy na m. Poniatowskiego

Jakub Dybalski 18 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5