Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Warszawa: Wiceprezydent Olszewski przejmuje od Soszyńskiego politykę mobilności

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-02-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Warszawa: Wiceprezydent Olszewski przejmuje od Soszyńskiego politykę mobilności
fot. UM Warszawa
Przetasowania w stołecznym ratuszu. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, odebrał Robertowi Soszyńskiemu nadzór nad Biurem Polityki Mobilności i Transportu. To właśnie ta jednostka często wskazywana była za hamulcowego zmian w zakresie polityki transportowej oraz opóźniającego uzgodnienia stałej i czasowej organizacji ruchu w miejskich inwestycjach.

– Priorytetem jest dla mnie szybka realizacja nowego centrum Warszawy. Dlatego planowanie i realizacja powinny być w jednym pionie – powiedział Gazecie Stołecznej prezydent Trzaskowski.

Do tej pory nadzór nad biurem polityki mobilności i transportu sprawował wiceprezydent Robert Soszyński. Zdarzało się jednak, że dystansował się do zapowiedzi i koncepcji swojego szefa, czego najlepszym przykładem była kwestia przejść w rejonie ronda Dmowskiego. Poza tym często miejskie projekty, które wymagały uzgodnień czasowej i stałej organizacji ruchu, na miesiące utykały we wspomnianym biurze, przyczyniając się do opóźnień.

Teraz biuro trafi pod Michała Olszewskiego. Według nieoficjalnych informacji, może zostać w obecnym kształcie rozwiązane. – Oficjalnie przejąłem nadzór nad polityką mobilności w Warszawie. Przed nami wciąż wiele pracy nad poprawą bezpieczeństwa oraz jakością i dostępnością przestrzeni publicznej – zapowiada Olszewski. Wg informacji Gazety Stołecznej, wiceprezydent Olszewski ma kontrolować także Zarząd Dróg Miejskich oraz Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Ten drugi miałby zostać połączony ze Stołecznym Zarządem Rozbudowy Miasta. Wiceprezydent Soszyński ma natomiast dalej nadzorować ZTM.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5