Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa. Weekendowe prace na torach i drogach

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-11-2023
Ostatnia modyfikacja:
16-11-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

Tramwajarze nie zwalniają tempa prac. W najbliższą sobotę i niedzielę rozbiorą ostatnią z kładek nad ulicą Jana III Sobieskiego oraz ułożą nową nawierzchnię na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Ordona. Z kolei w dwa kolejne weekendy będą remontowali torowisko na rondzie Daszyńskiego. W tym samym czasie miejscy drogowcy będą frezowali kolejny odcinek ulicy Chodeckiej.

Jak informuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, tory u zbiegu ulic Kasprzaka i Ordona gotowe. Teraz budowniczowie trasy tramwajowej ułożą w tym miejscu nową nawierzchnię. Prace te przeprowadzą od soboty, 18 listopada, od godziny 4:00 do niedzieli, 19 listopada, do godziny 17:00. W tym czasie skrzyżowanie ulic Kasprzaka i Ordona będzie zamknięte. Z tego powodu z ulicy Wolskiej nie będzie można zjechać na Kasprzaka – zarówno na rozwidleniu za Redutową, jak i na skrzyżowaniu z Elekcyjną. W weekend autobusy linii 105, 167 i Z26 pojadą objazdami, natomiast kursowanie linii 255 będzie zawieszone. 

Torowcy na rondzie Daszyńskiego

W nadchodzący i kolejny weekend, 18-19 oraz 25-26 listopada, tramwajarze wyremontują torowisko na rondzie Daszyńskiego. W związku z pracami kierowcy będą mieli utrudniony przejazd po północnej, a w kolejny weekend po południowej stronie skrzyżowania. W pierwszy weekend objazd zostanie poprowadzony ulicą Towarową do skrzyżowania z Grzybowską, gdzie będzie można zawrócić. W następny weekend znaki będą prowadziły do zawrotki pomiędzy ulicą Srebrną a Alejami Jerozolimskimi.

Tramwaje nie będą jeździły ulicami Okopową i Towarową od alei „Solidarności” do placu Zawiszy. Trasa „jedynki” zostanie skrócona do Zajezdni Wola czyli tramwaje będą jeździły między Annopolem a ulicą Skierniewicką. Tramwaje linii 22 będą kursowały między rondem Wiatraczna a placem Narutowicza a 24 na trasie Gocławek – Banacha. Uruchomione zostaną dwie linie zastępcze – tramwajowa 71 i autobusowa Z-2. Zastępcze tramwaje pojadą z Annopola na Nowe Bemowo przez most Gdański, Okopową, al. Solidarności i Młynarską; autobusy z pl. Narutowicza do skrzyżowania ulicy Okopowej z al. „Solidarności” – ulicami Grójecką i Towarową. Trasami objazdowymi pojadą autobusy linii 105, 178, 191, 255 N45 i N95, a kursowanie 255 będzie zawieszone.

Rozbiórka kładki nad ulicą Jana III Sobieskiego

Tramwajarze, budujący torowisko do Wilanowa, w nadchodzący weekend rozbiorą kładkę dla pieszych nad ulicą Jana III Sobieskiego. Obiekt przy ulicy Kostrzewskiego to ostatnia tego typu konstrukcja na tej trasie. Wcześniej wyburzone zostały kładki przy Czarnomorskiej oraz Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Przestarzałe kładki zastąpią wygodniejsze zebry.

Podobnie jak w poprzednich etapach, rozbiórka potrwa nie więcej niż 24 godziny. Prace ruszą w sobotę, 18 listopada, o godzinie 6:00 i potrwają najpóźniej do niedzieli, 19 listopada, do godziny 6:00. W tym czasie ulica Jana III Sobieskiego będzie zamknięta od skrzyżowania z ulicą Dolną i Chełmską do ulicy Kostrzewskiego. Przez całą sobotę linie: 116, 166, 172, 503, 519 i 522 będą kursowały trasami objazdowymi. 

Frezowanie kolejnego odcinka Chodeckiej

Po drugiej stronie miasta, warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich przeprowadzą weekendowe frezowanie na kolejnym fragmencie ulicy Chodeckiej. Droga będzie zamknięta na całym remontowanym odcinku, to jest od Łojewskiej do Krasnobrodzkiej. Ta ostania zostanie wyłączona z ruchu także od Turmonckiej do Chodeckiej. Na tych ulicach wprowadzony zostanie zakaz parkowania.

Z powodu prac autobusy komunikacji miejskiej nie dojadą do pętli Bródno-Podgrodzie. W weekend pięć linii autobusowych zostanie skierowanych do przystanku Suwalska. i.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Tramwajowe torowiska pachnące oregano

Przestrzeń

Tramwajowe torowiska pachnące oregano

Redakcja/inf. pras. 25 października 2023

Tramwaje Warszawskie projektują kraniec na Stawkach dla tramwajów z Wilanowa

Przestrzeń

Warszawa: Tramwaj do Wilanowa. Udało się już przełączyć ciepłociąg

Przestrzeń

Warszawa. Nowe tory, nowe tramwaje i ogromny hałas nie do spania

Przestrzeń

Zobacz również:

Tramwajowe torowiska pachnące oregano

Przestrzeń

Tramwajowe torowiska pachnące oregano

Redakcja/inf. pras. 25 października 2023

Tramwaje Warszawskie projektują kraniec na Stawkach dla tramwajów z Wilanowa

Przestrzeń

Warszawa: Tramwaj do Wilanowa. Udało się już przełączyć ciepłociąg

Przestrzeń

Warszawa. Nowe tory, nowe tramwaje i ogromny hałas nie do spania

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5