Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa: Wciąż czekamy na kolejną umowę z Arrivą

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-02-18 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Wciąż czekamy na kolejną umowę z Arrivą
mat. ZTM Warszawa
Nie zakończyły się jeszcze formalności związane z ogłoszonym w styczniu zeszłego roku przetargiem na ośmioletnią obsługę komunikacyjną z wykorzystaniem 50 autobusów przegubowych. Arriva, która ostatecznie wygrała to postępowanie, kompletuje dokumenty.

W styczniu zeszłego roku ZTM ogłosił przetarg na ośmioletnią obsługę komunikacyjną z wykorzystaniem 50 autobusów 18-metrowych. W kwietniu postępowanie zostało rozstrzygnięte: została wybrana oferta Arrivy, która zaproponowała autobusy CNG z najniższą stawką za wozokilometr.

Rozstrzygnięcie – jak często to bywa – było przedmiotem licznych odwołań. Choć te były oddalane, niespodziewanie w wakacje zamawiający zdecydował o wykluczeniu Arrivy. Urzędnicy tłumaczyli ten krok wprowadzeniem w błąd przez przewoźnika w zakresie dysponowania odpowiednim zapleczem (Arriva podpisała umowę z uczestniczącą w przetargu firmą PKS Grodzisk Mazowiecki na korzystanie z zajezdni) i zwycięzcą został Michalczewski.

Arriva odwołała się od tej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej. Ta we wrześniu przyznała rację przewoźnikowi. W dalszym ciągu umowa jednak nie została podpisana. – Aktualnie jesteśmy na etapie przygotowań do zawarcia tego kontraktu z firmą Arriva. Operator kompletuje obecnie wymaganą przez nas dokumentację, niezbędną do podpisania umowy – informuje Michał Grobelny z biura prasowego ZTM Warszawa. Organizator komunikacji nie podaje, kiedy do podpisania umowy mogłoby dojść.

Pierwotne usługa miała ruszyć 1 grudnia 2018 r. Zgodnie z warunkami przetargu pojazdy mają wyjechać na ulice po 25 tygodniach od podpisania umowy.

W tym roku ZTM zaplanował kolejne przetargi przewozowe – każdy na 50 pojazdów. W kwietniu miałby ruszyć przetarg o wartości 300 mln zł, a w lipcu o wartości 224 mln zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Grodzisk Mazowiecki szuka przewoźnika na rok

Prawo & Finanse

Grodzisk Mazowiecki szuka przewoźnika na rok

Jakub Dybalski 17 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5