Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Wakacyjne prace torowe. Okęcie i Bemowo bez tramwajów

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-06-24 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Wakacyjne prace torowe. Okęcie i Bemowo bez tramwajów
fot. Infoulice
Okres wakacyjny, gdy z komunikacji miejskiej korzysta mniej pasażerów, tradycyjnie wykorzystywany jest na prace na torowiskach tramwajowych. Podobnie będzie w tym roku. Od poniedziałku, 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ul. Grójecką i al. Krakowską oraz przez skrzyżowanie ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej.

Prace na ul. Grójeckiej

Drogowcy z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych przebudowują skrzyżowanie ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej. Zmiany w tym miejscu poprawią bezpieczeństwo. Projekt przewiduje powstanie sygnalizacji świetlnej, dodatkowego przejścia dla pieszych i przejazdów rowerowych, co ułatwi bezpieczne korzystanie z drogi wszystkim uczestnikom ruchu. Zakres robót obejmuje również przebudowę torowiska tramwajowego i przejazdu przez tory. Te prace będą wymagały wstrzymania ruchu tramwajów w ul. Grójeckiej i al. Krakowskiej na odcinku od ul. Banacha do pętli P+R al. Krakowska w okresie od 29 czerwca do 24 lipca. W poniedziałek, 29 czerwca ok. godz. 1.00 w nocy wykonawca prac wprowadzi także zmiany w ruchu. Najpierw wybuduje tymczasowy przejazd przez tory po północnej stronie skrzyżowania. W kolejnym tygodniu zamknie obydwie zawrotki przez torowisko na wysokości skrzyżowania i skieruje ruch na tymczasowy przejazd – kierowcy jadący ul. Grójecką z obydwu kierunków będą mogli tu zawrócić.

Na czas prac zmienią się trasy tramwajów linii: 7, 9, 15 i 25. Składy linii 7 i 25 skończą trasy na placu Narutowicza, 9 i 15 na pętli Banacha, a kursowanie tramwajów linii 14 zostanie zawieszone. Pasażerów będą woziły autobusy zastępczej linii Z-9, kursujące na trasie: pl. Narutowicza – Grójecka – al. Krakowska – P+R al. Krakowska.

Wyłączenie ruchu tramwajów w ul. Grójeckiej wykorzystają także tramwajarze, którzy zaplanowali na wakacje remont przejazdów przez torowisko na skrzyżowaniach z ulicami Dickensa i Korotyńskiego. W pierwszej kolejności, od 4 do 12 lipca, zamknięty będzie przejazd przy ul. Dickensa. W tym czasie nie będzie można bezpośrednio skręcić w lewo z ul. Grójeckiej w ul. Dickensa, za skrzyżowaniem zostanie uruchomiona tymczasowa zawrotka. Natomiast jadący ul. Dickensa będą musieli skręcić na skrzyżowaniu w prawo. W kolejnym etapie, od 13 do 21 lipca, prace przeniosą się na przejazd przy ul. Korotyńskiego. Także wtedy za skrzyżowaniem powstanie tymczasowa zawrotka.

Budowa stacji metra na Bemowie

Wykonawca II linii metra rozpoczyna budowę układu korytarzy pod skrzyżowaniem ul. Powstańców Śląskich z Górczewską, którymi pasażerowie przejdą w przyszłości do stacji metra, której część pasażerska powstaje po wschodniej stronie skrzyżowania. Te prace wymagają zajęcia przez budowniczych metra środka skrzyżowania. Na czas robót torowisko tramwajowe zostanie odchylone nieco na wschód, a układ drogowy będzie przebudowany tak, aby jezdnie okrążały plac budowy jak na rondzie. Wprowadzenie tych zmian zaplanowane jest w wakacje, ale wymaga przygotowań.

Najpierw, aby przebudować układ torów i jezdni, konieczne jest wstrzymanie ruchu tramwajów. Z tego powodu, od 29 czerwca do 24 lipca, tramwaje nie będą mogły przejeżdżać przez skrzyżowanie ulicy Powstańców Śląskich z Górczewską. Tramwaje linii 10 i 26 będą kończyły kursowanie na pętli Cm. Wolski. Tramwaje linii 23 zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: Radiowa – Powstańców Śląskich – Wólczyńska – Nocznickiego – Metro Młociny. Nie będą jeździły w tym czasie tramwaje linii 11. W zamian uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z26, kursująca na trasie: Cm. Wolski – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Nowe Bemowo.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5