Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa. W poniedziałek tramwaje pojadą na Bemowo

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
18-12-2014
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Warszawa. W poniedziałek tramwaje pojadą na Bemowo
fot. Dp116, lic. CC 3.0tramwaj
Od poniedziałku, 22 grudnia, poprawi się dojazd na Bemowo – po przebudowie torów tramwaje znowu będą jeździły do pętli Nowe Bemowo. „Na dniach” według dyrektora ds. przewozów Andrzeja Frankówa zostanie też uruchomiona linia na Tarchomin.

Od najbliższego poniedziałku mieszkańcy Bemowa odzyskają trasę tramwajową na ul. Powstańców Śląskich i Radiowej, pomiędzy pętlami Koło i Nowe Bemowo. Na swoje zwykłe trasy wrócą tramwaje linii 6 (Gocławek – Koło), 23 (Czynszowa – Nowe Bemowo), 24 (Gocławek – Nowe Bemowo) i 28 (Dw. Wschodni Kijowska – Koło). Przestaną jeździć autobusy linii, które zastępowały wyłączone tramwaje czyli Z-2 i Z-3.

Tramwaje Warszawskie budują na Bemowie trasę tramwajową od ul. Górczewskiej do Radiowej. Robotnicy zakończyli właśnie budowę połączenia nowej trasy z torami na ul. Radiowej i Powstańców Śląskich, dlatego znowu mogą tu jeździć tramwaje.

Przedstawiciele ZTM zapewniają też, że już niedługo powinna ruszyć linia tramwajowa na Tarchomin, która jest budowana od początku roku. 4,5–kilometrowy odcinek od Starych Świdrów do Mehoffera powinien być gotowy najpóźniej 28 grudnia, choć jeszcze nie wiadomo kiedy pojedzie nim pierwszy tramwaj (start jest planowany na „do końca roku”). Na razie problemem jest zasilanie linii. Z powodu kłopotów inżynieryjnych przedłużyła się budowa przeznaczonej do tego podstacji Ćmielowska. Dopóki nie zostanie uruchomiona, zasilająca odcinek w tym momencie podstacja Obrazkowa nie jest w stanie zapewnić tyle prądu by realizować zakładaną częstotliwość.

– W tym momencie tramwaje czekają na pozwolenie na użytkowanie. Na początku uruchomimy na tej trasie kursowanie linii nr 2. Pojazdy będą jeździły co 6 minut, na tyle pozwalają możliwości – tłumaczy Franków. – Po podłączeniu podstacji będzie tamtędy jeździł również tramwaj nr 17, a częstotliwość „dwójki” zostanie zwiększona – dodaje. Według wcześniejszych zapowiedzi rzecznika ZTM Igora Krajnowa, stanie się to najprawdopodobniej po feriach.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5