Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

W 2018 r. przetarg na przedłużenie tramwaju na Nowodworach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-10-11 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W 2018 r. przetarg na przedłużenie tramwaju na Nowodworach
fot. Martyn Janduła
Trwa projektowanie dalszego 864-metrowego odcinka linii tramwajowej na Nowodworach. – W marcu 2018 powinniśmy mieć zamienny projekt układu drogowo-torowego wraz z zamiennym zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej – mówi Igor Krajnow, rzecznik prasowy warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego. Po zrealizowaniu tego etapu do ul. Modlińskiej wciąż będzie brakowało ok. 140 m trasy.

Trasa tramwajowa jest przedłużana etapami. W tej chwili pasażerowie dojeżdżają do przystanków przy skrzyżowaniu z Hanki Ordonówny, a tramwaje zawracają na wysokości pętli autobusowej Nowodwory, gdzie znajduje się przejazd międzytorowy. Docelowo tramwaje mają dojechać do węzła Winnica przy Modlińskiej.

W najbliższym etapie tramwaje mają dojechać w śladzie równolegle planowanej ul. Światowida do ul. Dionizosa. Długość odcinka wyniesie 864 m. – Nowe przystanki powstaną przy skrzyżowaniach z ulicami Strumykową, Dzierzgońską/Leśnej Polanki, Dionizosa – informuje Igor Krajnow, rzecznik prasowy warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego. Na wysokości Dionizosa, przewidziano rozjazd międzytorowy i jednotorową pętlę techniczną, a także tymczasową pętlę autobusową z placem postojowym. Do Modlińskiej będzie brakowało jeszcze ok. 140 m.

Na razie w dalszym ciągu trwają prace projektowe. – W marcu 2018 powinniśmy mieć zamienny projekt układu drogowo-torowego wraz z zamiennym ZRID-em [zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej]. Osobnym przetargiem prowadzony jest projekt budowy skrzyżowania (połączenia) ul. Światowida z ul. Modlińską wraz z pozyskaniem ZRID. Zgodnie z umową zakończenie tego zadania to maj 2018 r. – informuje Igor Krajnow.

ZTM zapowiada przetarg na realizację prac w II bądź III kwartale 2018 r. – Musimy jeszcze zakończyć oba powyżej wspomniane projekty i pozyskać prawomocne decyzje ZRID oraz pozyskać nieruchomości pod budowę skrzyżowania – wskazuje Krajnow.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: ZTM ponownie zabiera się za węzeł na Białołęce

Komunikacja

Warszawa: ZTM ponownie zabiera się za węzeł na Białołęce

Witold Urbanowicz 19 lipca 2017

Warszawa: Pierwszy krok do węzła tramwajowego przy Modlińskiej

Przestrzeń

Warszawa: Pierwszy krok do węzła tramwajowego przy Modlińskiej

Witold Urbanowicz 14 czerwca 2017

Kaznowska: Są pilniejsze potrzeby niż druga jezdnia Światowida

Przestrzeń

Kaznowska: Są pilniejsze potrzeby niż druga jezdnia Światowida

Witold Urbanowicz 27 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5