Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa: Tramwaje zwolnią na Moście Północnym do 30 km/h

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2013-01-08 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Tramwaje zwolnią na Moście Północnym do 30 km/h
Fot. Witold UrbanowiczMost Północny w Warszawie
Wygląda na to, że niewiele wyjdzie ze pomysłu zwiększenia prędkości tramwajów na Moście Północnym. Jak informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, prędkość projektowa dla nowej trasy to 55 km/h, a dodatkowo tramwaje będą musiały zwalniać na początku eksploatacji do 30 km/h w rejonie dylatacji.

Nowa trasa tramwajowa przez Most Północny w jej obecnym kształcie z jedynie dwoma nowymi przystankami na prawym brzegu Wisły może okazać się niezbyt atrakcyjna dla pasażerów - osiedla na Tarchominie i Nowodworach lepiej penetrują w tej chwili autobusy. Dlatego też Zarząd Transportu Miejskiego zastanawiał się nad sposobami uatrakcyjnienia trasy - z tych względów nowa linia tramwajowa pojedzie do pętli Metro Marymont zamiast na Młociny, gdzie dublowałaby autobusy. Jednym z rozważanych zabiegów jest też podniesienie prędkości maksymalnej.

Pomysł przyspieszenia tramwajów na nowej przeprawie może jednak nie wypalić. - Prędkość przejazdu tramwajów zgodnie z założeniami projektowymi dla nowej trasy to 55 km/h z obniżeniem prędkości do 30 km/h w rejonie dylatacji - mówi Agata Choińska-Ostrowska, rzecznik prasowy Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Jak wyjaśnia, ograniczenia, które mają obowiązywać w początkowym okresie funkcjonowania trasy, mają związek z zastosowaniem nowego rodzaju dylatacji. Docelowo jednak prędkość ma być równa tej, która jest przyjęta dla całej trasy.

Próby obciążeniowe pomyślne


W grudniu na przeprawie odbywały się próby obciążeniowe z udziałem SWING-ów. - Wyniki prób obciążeniowych są zgodne z założeniami projektanta przeprawy. W trakcie badań zastosowano prędkości, które przewidywał "Projekt próbnego obciążenia" przygotowany przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów w Warszawie - mówi Agata Choińska-Ostrowska, rzecznik prasowy ZMID-u. Otwarcie części tramwajowej mostu planowane jest jeszcze w styczniu br.Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Dwójka pozostanie szczytowa

Komunikacja

Warszawa: Dwójka pozostanie szczytowa

Witold Urbanowicz 28 sierpnia 2013

Warszawa: Uruchomienie tramwaju na Moście Północnym 21 stycznia?

Komunikacja

Warszawa: Uruchomienie tramwaju na Moście Północnym 21 stycznia?

Witold Urbanowicz 22 stycznia 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5