Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa: Tramwaje z opóźnieniem wracają na Żerań Wschodni

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
07-12-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Warszawa: Tramwaje z opóźnieniem wracają na Żerań Wschodni
Fot. ZTM Warszawa
Z opóźnieniem zakończyła się przebudowa trasy tramwajowej na Bródnie. Na Żerań Wschodni wróciły tramwaje, choć nie mogą jeszcze korzystać z pętli Annopol. Prace przy pętli tej potrwają do 22 grudnia.

Prace przy przebudowie trasy tramwajowej łączącej Dworzec Wileński i Żerań Wschodni, realizowane przez firmę ZUE za 65,2 mln zł brutto, ruszyły na przełomie sierpnia i września. Zakres inwestycji obejmował budowę lub przebudowę torowiska o konstrukcji bezpodsypkowej o długości ok. 4,9 km toru pojedynczego oraz przebudowę torowiska o konstrukcji podsypkowej o długości ok. 2,6 km toru pojedynczego. Pasażerowie zyskali nowe platformy przystankowe, zracjonalizowano też układ przystanków przy Rembielińskiej. Wcześniej pasażerowie mogli korzystać z dwóch przystanków Bolesławicka i Julianowska, które były oddalone od siebie o mniej niż 200 metrów. Teraz do dyspozycji mają tylko ten pierwszy. Ponadto na ulicy 11 Listopada przybliżono torowisko do chodnika i pasażerowie nie muszą już wsiadać z poziomu jezdni.

Zgodnie z zapowiedziami normalny ruch tramwajowy miał zostać przywrócony 24 października, czyli przed szczytami przewozowymi związanymi ze Wszystkich Świętych. Natomiast w I połowie listopada miał odbywać się jeszcze remont pętli Annopol. Prace jednak przedłużyły się i tramwaje na Bródno powróciły dopiero dzisiaj (7 grudnia) – i to bez pętli Annopol. – Rozpoczęcie robót torowych na jednym z ważniejszych odcinków w ul. Odrowąża mogło nastąpić dopiero po uprzednim oddaniu do użytkowania remontowanego mostu im. Gen. Stefana Grota-Roweckiego. Ponadto, rozpoczęcie prac na torowiskach przy pętlach: Żerań Wschodni oraz Annopol było uwarunkowane wcześniejszym uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę, bez której nie mogliśmy przeprowadzić żadnych robót. Zapadła także decyzja o przerwaniu prac na okres około dwóch tygodni ze względu na konieczność uruchomienia linii cmentarnych na okoliczność Dnia Wszystkich Świętych – wyjaśnia Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. Na razie linie kończące bieg na Annopolu zostały wydłużone do pętli Żerań Wschodni.

Prace przy przebudowie jeszcze trochę potrwają. Pętla Annopol powinna zostać włączona do ruchu jeszcze w grudniu. – Obecnie wykonujemy montaż sieci trakcyjnej oraz prace z zakresu układu drogowego (m.in chodniki) na pętli Annopol. Do 15 grudnia będziemy wykonywać także prace przy sygnalizacji świetlnej na Rondzie Żaba. Do 22 grudnia będziemy wykonywać ostatnie prace na pętli Annopol – zapowiada Powałka. W przyszłym roku będą natomiast prowadzone prace przy odtwarzaniu zieleni.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5