Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa. Tramwaje wracają na Targową

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-10-2014
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa. Tramwaje wracają na Targową
fot. Panek, lic. CC 3.0/GNUtramwaj na Targowej
Od soboty (25 października) wznowiony zostanie ruch tramwajów na ul. Targowej nad stacją metra C-15 Dworzec Wileński. Część linii, z uwagi na jeszcze ograniczoną przepustowość przystanków, będzie dalej kursować objazdem wokół cerkwi – przez Ratuszową i Jagiellońską.

Ulicę Targową otwarto dla samochodów i autobusów na początku października. Teraz przyszła pora na tramwaje na odcinku Kijowska – 11 Listopada. Przystanki znajdują się w nowych lokalizacjach – na wylotach (wcześniej były przed skrzyżowaniem). Na razie jedynie nie będą czynne przystanki po południowej stronie al. „Solidarności” (w kierunku Grochowa). – Są one integralną częścią inwestycji metra. Nie mogą funkcjonować bez przejścia podziemnego, a tego nie uruchomimy przed metrem – wyjaśnia Andrzej Franków, wicedyrektor ZTM. Pozwolenie na użytkowanie zostanie wydane dla całości obiektu.

ZTM wyznaczył tymczasowe przystanki – w al. „Solidarności”, na wysokości liceum Władysława IV oraz na Targowej, na wysokości budynku centrali PKP PLK (w obu przypadkach przed skrzyżowaniem). Docelowy układ przystanków zostanie uruchomiony razem z metrem. Wtedy też, dzięki przeniesieniu miejsca zatrzymania tramwajów na wyloty skrzyżowania, linie jadące w jednym kierunku będą odjeżdżać z jednego przystanku.

Na swoje trasy wracają linie 3 (Gocławek – Annopol), 6 (Gocławek – Nowe Bemowo), 18 (Żerań Wschodni – Służewiec przez most Gdański), 25 (Annopol – Banacha) i 26 (Wiatraczna – Os. Górczewska). Targową pojedzie też nowa linia nr 13 – z Koła, przez Trasę W-Z, most Śląsko-Dąbrowski do pętli Kawęczyńska-Bazylika, a także linia nr 28 – z Dw. Wschodniego przez most Gdański do pętli Piaski.

Na most Śląsko-Dąbrowski wraca czwórka (zamiast 18), łącząca Wyścigi z Annopolem. Tramwaje tej linii nadal jednak będą kursować tymczasowym objazdem, powstałym na czas budowy metra, prowadzącym wokół cerkwi (przez Jagiellońską i Ratuszową). Tędy też, tak jak dotychczas, będą jeździć tramwaje linii 20 do i z Żerania FSO oraz 23 do i z Czynszowej. Objazdy są związane ze zbyt małą przepustowością przystanków tramwajowych na Trasie W-Z – ich powierzchnia jest teraz ograniczona przez budowę metra.

Wykonawca centralnego odcinka II linii metra zgłosił gotowość inwestycji do odbiorów 30 września br. W następnych dniach udostępniono dla kierowców przebudowane ulice Prostą, Świętokrzyską, Sokolą i Targową nad metrem. Ruszyły też tramwaje na Skierniewickiej, Kasprzaka i Prostej – na razie jeździ tędy tylko dziesiątka, gdyż nie odtworzono pełnego układu torów na rondzie Daszyńskiego (większą przebudowę zaplanowano na przyszły rok).

W tej chwili na centralnym odcinku II linii metra trwają odbiory wewnętrzne, które mają zakończyć się 6 listopada. Następnie na teren inwestycji wejdą służby zewnętrzne. Zgodnie z zapowiedziami metro ma zostać uruchomione w tym roku. Na razie przyszli pasażerowie będą mogli obejrzeć obiekt na dniu otwartym, który odbędzie się 9 listopada.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

Komunikacja

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

inf. prasowa GZM 26 lipca 2023

Warszawa: 7 na 10 skrzyżowań z zieloną falą dla tramwajów

Przestrzeń

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

Komunikacja

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

inf. prasowa GZM 26 lipca 2023

Warszawa: 7 na 10 skrzyżowań z zieloną falą dla tramwajów

Przestrzeń

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5