Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa: Tramwaje przyspieszą w al. Waszyngtona. Będą priorytety

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-01-11 13:13
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Tramwaje przyspieszą w al. Waszyngtona. Będą priorytety
fot. Konrad Wąsik, lic. CC BY-SA 3.0 panoramio
Tramwaje Warszawskie rozpisały przetarg na wdrożenie systemu sterowania ruchem w ciągu al. Waszyngtona w Warszawie. Prace obejmą pięć skrzyżowań.

Przedmiotem przetargu jest dostawa i wdrożenie systemu sterowania ruchem z priorytetem dla tramwajów w ciągu al. Waszyngtona. Mowa o skrzyżowaniach z Grenadierów, Międzyborską, Kinową, Międzynarodową i Saską. Skrzyżowania zostaną doposażone w detektory tramwajowe w postaci pętli indukcyjnych, niezbędne przy realizacji priorytetu w ruchu. Zastosowane zostaną też punkty wirtualnej detekcji z wykorzystaniem serwera gps, który będzie się komunikować ze sterownikami sygnalizacji. Sygnalizacje zostaną zmodernizowane, wprowadzone zostaną nowe programy.

Prace te mają zostać wykonane najpóźniej do połowy maja 2021 r. W kolejnym etapie przewidziano kalibrację systemu i ewentualnie przygotowanie zamiennych projektów ruchowych sygnalizacji świetlnej, na co przewidziano 32 tygodnie. Termin składania ofert mija 3 lutego. Jedynym kryterium wyboru jest cena.

W tej chwili różną formą priorytetu dla tramwajów objętych jest blisko 60% osygnalizowanych przejść i skrzyżowań. Do końca roku ten wskaźnik ma wzrosnąć do min. 75%. Efektem priorytetów są oszczędności czasowe, co przekłada się na zmniejszenie zapotrzebowania na tabor, a tym samym i etaty (do obsługi danej linii potrzeba mniej tramwajów z obsługą, które mogą być wykorzystane na innych liniach). Mniej zatrzymań tramwajów to także oszczędności energii.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5