Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa. Tramwajarze obsadzili torowisko zielenią

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
06-12-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Tramwaje Warszawskie przez kilka nocy zajmowały się pracami ogrodniczymi na Woli. Dzięki temu powstanie kolejne zielone torowisko. Nowy gatunek roślin został posadzony na torach tramwajowych na ulicy Obozowej. Tym razem nie była to trawa, tylko rozchodnik, który na wiosnę zakwitnie w czterech kolorach.

Aż 8 gatunków rozchodnika, rośliny znanej ze skalnych ogrodów i przydomowych ogródków, tramwajarze sadzili nocami na 700 metrowym zmodernizowanym odcinku torów na ulicy Obozowej. Rozchodnik, mimo, że droższy podczas zakupu od trawy, jest łatwiejszy w utrzymaniu. Roślina jest odporna na suszę i może wytrzymać bez podlewania nawet przez 3 miesiące. Co ważne, rozchodnik nie wymaga koszenia. Jedynym zabiegiem ogrodniczym, jaki należy wykonywać jest okresowe nawożenie i odchwaszczanie.

Cztery kolory na wiosnę i „klimatyzacja” latem

Gatunki rozchodnika posadzone przez Tramwaje Warszawskie na ulicy Obozowej będzie można odróżnić od siebie wiosną. To właśnie wtedy roślina zaczyna kwitnąć, a pasażerowie będą mogli podziwiać cztery kolory kwiatów – żółty, czerwony, biały i różowy.

O tym, że roślinność, po której suną tramwaje, dodaje uroku i elegancji ulicom w mieście, nikogo nie trzeba przekonywać. Zielone torowiska mają jeszcze inne bardzo ważne zalety dla mieszkańców. Sprawiają że tramwaj jest cichszy. Rośliny zasadzone między szynami obniżają poziom dźwięków wydawanych przez tramwaje nawet o kilka decybeli. Dzięki nim powietrze jest czystsze, bo dodatkowa roślinność pozwala filtrować spaliny, za których powstawanie odpowiada ruch samochodowy. Wreszcie, co szczególnie istotne w lipcu i sierpniu, to szczególnego rodzaju „miejska klimatyzacja”. Ziemia, na której rośnie roślinność, wchłania wilgoć i dzięki temu zwłaszcza latem, obniża temperaturę otoczenia.

Kilometry nowych zielonych torów w Warszawie

Łączna długość stołecznych torów obsadzonych trawą i rozchodnikiem wynosi ponad 19 km. Na kolejnych 30 km torów, które Tramwaje Warszawskie zbudują z wykorzystaniem środków UE, m.in. do Wilanowa i na Gocław pojawi się trawa lub inne gatunki roślin.

Powierzchnia zielonych torowisk w Warszawie teraz wynosi 66 000 m2. Po budowie nowych tras tramwajowych i po zaplanowanych modernizacjach i remontach torów zieleń na torach będzie miała powierzchnię sięgającą 170 000 m2. Wszystkie nowe trasy tramwajowe Tramwaje Warszawskie projektują z zielonymi torowiskami.

Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5