Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa: Tramwaj ze Służewca do Wilanowa. Dwa warianty

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-03-07 15:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Tramwaj ze Służewca do Wilanowa. Dwa warianty
fot. WU
Tramwaje Warszawskie przygotowują nie tylko do projektów unijnych, ale także myślą o bardziej dalekosiężnym rozwoju. Spółka – jeśli pojawią się środki – chciałaby zrealizować linię łączącą Służewiec z Dw. Południowym, która następnie miałaby zostać przedłużona w kierunku Wilanowa. Rozważany jest nowy wariant przebiegu – przez al. Sikorskiego i św. Bonifacego.

W II kwartale 2018 r. Tramwaje Warszawskie mają ogłosić przetarg na projekt budowlany trasy tramwajowej łączącej Wilanów z Dw. Zachodnim i Wolą. Od Miasteczka Wilanów trasa ma prowadzić wzdłuż al. Rzeczypospolitej, Sobieskiego, Belwederskiej, Spacerowej i Goworka do Puławskiej. Budowa zapowiada jest na lata 2019-2021.

Jednocześnie spółka przygotowuje się do ewentualnej realizacji innych tras – m.in. ze Służewca do planowanego węzła przesiadkowego na Dworcu Południowym i w perspektywie dalej do Wilanowa. – Koncepcja trasy tramwajowej od Ronda Unii Europejskiej do Dworca Południowego jest gotowa. Do czego ją potrzebujemy? Jeśli będą dostępne kolejne środki UE na inwestycje szynowe, to chcemy być gotowi do szybkiej budowy nowego połączenie stacji metra z dzielnicą biurową. Dokument składa się z dwóch części – opracowania pozwalającego na budowę tej trasy oraz ze studium wskazującego jak można by było ją wydłużyć w przyszłości, w kierunku wschodnim i połączyć z linią do Wilanowa biegnącej po Sobieskiego. Chodzi przede wszystkim o sprawdzenie ilu pasażerów mogłoby korzystać z połączenia tramwajowego Dolnego Mokotowa z Górnym oraz o zarezerwowanie terenów potrzebnych do budowy nowej trasy – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Do tej pory dla trasy ze Służewca do Dw. Południowego i dalej do Wilanowa podawany był głównie przebieg wzdłuż al. Wilanowskiej. Teraz, jak zdradził Ludwik Rakowski, burmistrz dzielnicy Wilanów, rozpatrywany jest także inny wariant. – Tramwaje Warszawskie zleciły wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla trasy tramwajowej w ciągu al. Wilanowskiej od ronda Unii Europejskiej z dwoma wariantami przebiegu trasy od skrzyżowania z Doliną Służewiecką i al. Sikorskiego: albo na wprost al. Wilanowską do Wilanowa albo do ul. św. Bonifacego i Sobieskiego do Wilanowa. Opracowanie powinno być gotowe w połowie tego roku – napisał na facebooku burmistrz Rakowski.

Na ul. Św. Bonifacego w rejonie pętli Stegny tramwaj łączyłby się z odnogą, która ma powstać w ramach trasy Dw. Zachodni – Wilanów. Burmistrz Ludwik Rakowski przekazał Gazecie Stołecznej, która poinformowała o rozważanych przebiegach, że wariant przez al. Sikorskiego i św. Bonifacego byłby dłuższy – według wstępnych wyliczeń – o cztery minuty.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje Warszawskie: Co z ofertą Stadler–Solaris?

Prawo & Finanse

Tramwaje Warszawskie: Co z ofertą Stadler–Solaris?

Jakub Madrjas 01 marca 2018

Wielki przetarg Tramwajów Warszawskich wraca do gry

Prawo & Finanse

Wielki przetarg Tramwajów Warszawskich wraca do gry

Jakub Madrjas 27 lutego 2018

Warszawa. Transport publiczny sposobem na smog

Komunikacja

Warszawa. Transport publiczny sposobem na smog

jd/inf. pras. 20 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5