Partner serwisu
Przestrzeń

Warszawa: Tramwaj na Gagarina. Od rana ruszą kursy z pasażerami

Dalej Wstecz
Data publikacji:
13-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
15-05-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Tramwaj na Gagarina. Od rana ruszą kursy z pasażerami
fot. UM Warszawa
Tramwaje Warszawskie otwierają pierwszą część trasy tramwajowej do Wilanowa. Chodzi o odnogę na ul. Gagarina. Tramwaje będą obsługiwać nowy odcinek sieci tramwajowej od wczesnych godzin porannych we wtorek 14 maja.

Nowy odcinek sieci, prowadzący ulicami Goworka, Spacerową i Gagarina, liczy ok. 2 km. Został zrealizowany w ramach dwóch inwestycji. Za torowisko na Goworka i Spacerowej, realizowane w ramach głównej trasy do Wilanowa, odpowiada Budimex, natomiast za odnogę na ul. Gagarina – Balzola.

– Dziś (13 maja) kończą się ostatnie zaplanowane testy. Pierwszy tramwaj odjedzie jutro z przystanku przy Czerniakowskiej przed piątą rano. Wszystko jest już gotowe do tego, żeby na nową trasę wjechały na stałe tramwaje – zapowiada Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Do krańca przy ul. Czerniakowskiej od 14 maja będą dojeżdżać tramwaje linii 11, przekierowane tu z pl. Narutowicza. Pierwszy odjazd zaplanowano o godz. 4:46. Linia będzie kursować w podstawowej relacji Sielce – Cm. Wolski, z kursami wydłużonymi w godzinach szczytu do pętli Nowe Bemowo.

Tramwaje zatrzymają się na nowych przystankach: Goworka (na wylotach skrzyżowania Puławskiej i Goworka), Spacerowa (na wylotach skrzyżowania Spacerowej, Belwederskiej i Gagarina), Sielecka (na wylotach skrzyżowania Sieleckiej i Gagarina) oraz Sielce (po zachodniej stronie skrzyżowania Gagarina i Czerniakowskiej). Ten ostatni ma postać krańca dla taboru dwukierunkowego z peronem wyspowym i rozjazdami przez przystankiem. Na trasie, na ul. Spacerowej, tramwaje pokonają duże, jak na Warszawę, nachylenie, wynoszące 3,98% (to jednak mniej niż np. w Gdańsku, nie mówiąc o innych europejskich systemach tramwajowych).

Na trasie, na skrzyżowaniu Spacerowej, Belwederskiej i Gagarina, znajdują się rozjazdy – stąd będzie odchodzić główna część trasy do Wilanowa. Budowane torowisko prowadzi wzdłuż Belwederskiej, Sobieskiego i al. Rzeczypospolitej do krańca przy Branickiego. Otwarcie tej 6,5-km trasy przewidziano, zgodnie z zapewnieniami wykonawcy, firmy Budimex, do rozpoczęcia roku szkolnego. Natomiast odnoga w  ul. Św. Bonifacego, z pętlą Stegny, ma być gotowa do końca roku.  
 
 

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5