Partner serwisu
Przestrzeń

Warszawa: Tramwaj na Gagarina jednak od czerwca?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
15-03-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Prezydent Rafał Trzaskowski wyraził nadzieję, że od czerwca pasażerowie będą mogli korzystać z nowej trasy tramwajowej na Gagarina. To kolejny już deklarowany termin – urzędnicy przekonują, że żadnego (nowego i kolejnego) opóźnienia nie ma, a wcześniej podawane daty dotyczyły „gotowości do jazd próbnych”. Tramwaje Warszawskie jednocześnie asekuracyjne zaznaczają, że to deklaracje wykonawcy – firmy Budimex.

Niedawno ul. Gagarina wizytował prezydent Rafał Trzaskowski, ubiegający się o reelekcję w nadchodzących wyborach samorządowych. Wybudowane tutaj tory tramwajowe są gotowe od kilku miesięcy, ale pozostają wciąż odcięte od reszty sieci – w związku ze znacznie mniejszym zaawansowaniem prac przy głównej trasie tramwajowej do Wilanowa.

Przy tej okazji prezydent Warszawy przedstawił nową datę uruchomienia przewozów. – Miejmy nadzieję, że za kilka miesięcy, a może nawet za kilka tygodni i tutaj już będą jeździły testowe tramwaje, a od czerwca pojadą tędy pasażerowie – wskazał Trzaskowski,

Wcześniej mówiło się o „przełomie marca i kwietnia”, a następnie „do 30 kwietnia”. Teraz Tramwaje Warszawskie przekonują, że podawane wówczas daty dotyczyły tak naprawdę nie uruchomienia przewozów, a gotowości do jazd próbnych. – Wykonawca tramwaju do Wilanowa – firma Budimex – poinformował mnie, że dokłada wszelkich starań, aby roboty były wykonane w takim stopniu, by w ostatnich dniach kwietnia był możliwy zadeklarowany przejazd techniczny tramwaju po ulicy Gagarina. To bezpośrednio wpłynie na to, kiedy ruszą tramwaje z pasażerami – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. Ostrożność w wypowiedzi nie dziwi, gdyż na trasie – na odcinku przez Spacerową – nie ma wciąż ciągłości torowiska.

W weekend 24-25 marca szykowane są kolejne zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Belwederskiej, Gagarina i Spacerowej. – W przyszły weekend, jak przekazał mi wykonawca tramwaju do Wilanowa – Budimex, nastąpią zmiany w organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu. Postęp w budowie torów na tym skrzyżowaniu jest tak duży, że będzie można poprowadzić przez nie ruch samochodowy. Charakterystyczny tymczasowy objazd w kształcie banana będzie można zlikwidować i uprościć przejazd przez skrzyżowanie – mówi Dutkiewicz.

Kiedy zatem tramwaj pojedzie na głównej trasie – do Wilanowa? – W pierwszy dniach września wraz z rozpoczęciem roku szkolnego – jest to kolejna informacja przekazana przez wykonawcę tramwaju do Wilanowa, firmę Budimex - tramwaj dotrze do Wilanowa do terminalu przy Branickiego – mówi Maciej Dutkiewicz. W tym przypadku – jak się dopytaliśmy – chodzi o przejazd z pasażerami.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Warszawa: Już 75% torowiska na Gagarina. Wkrótce rozchodnik

Przestrzeń

Tramwaj do Wilanowa. Autobusy jeszcze bardziej naokoło przy Gagarina

Przestrzeń

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Warszawa: Już 75% torowiska na Gagarina. Wkrótce rozchodnik

Przestrzeń

Tramwaj do Wilanowa. Autobusy jeszcze bardziej naokoło przy Gagarina

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5