Partner serwisu
Przestrzeń

Warszawa: Tramwaj do Wilanowa. Zmiany w al. Wilanowskiej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
04-04-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Tramwaj do Wilanowa. Zmiany w al. Wilanowskiej
fot. TW
Budowniczowie trasy tramwajowej do Wilanowa kończą prace na kolejnym skrzyżowaniu i przenoszą się na jego drugą stronę. Tak będzie w nocy z czwartku na piątek, z 4 na 5 kwietnia, u zbiegu alei Wilanowskiej, ulicy Jana III Sobieskiego i alei Rzeczypospolitej.

Tym razem z ruchu wyłączona zostanie nitka alei Wilanowskiej w stronę Doliny Służewieckiej, a kierowcy pojadą drugą. Przejazdy na sąsiednią jezdnię będą w tym samym miejscu.

Tak jak dotychczas z alei Rzeczypospolitej kierowcy pojadą jednym pasem w lewo – w stronę Doliny Służewieckiej i Mokotowa; oraz drugim – prosto lub w prawo. W alei Wilanowskiej, od strony Doliny Służewieckiej, na skrzyżowaniu z Jana III Sobieskiego i aleją Rzeczypospolitej dostępne będą dwa pasy: lewoskręt w Jana III Sobieskiego oraz pas do jazdy prosto i w prawo.

Jadący Sobieskiego od strony centrum na skrzyżowaniu będą mieli dwa pasy: do skrętu w lewo w stronę ulicy Przyczółkowej i do jazdy prosto i w prawo. W alei Wilanowskiej od strony Pałacu w Wilanowie będzie jeden pas – prosto i w prawo.Piesi, rowerzyści, pasażerowie

Przejścia dla pieszych będą dostępne po każdej stronie skrzyżowania. Bez zmian pozostanie przejazd rowerowy po mokotowskiej stronie alei Wilanowskiej. Otwarty zostanie kolejny po wilanowskiej stronie alei Rzeczypospolitej.
Przystanek w alei Wilanowskiej w stronę Doliny Służewieckiej wróci za skrzyżowanie i ponownie będą się na nim zatrzymywała linia 217. Autobusy nie zmienią swoich tras. Więcej Informacji na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Ostatnie prace na Gagarina

Ostatnie prace związane z asfaltowaniem oznaczają, że budowa kolektora i trasy tramwajowej na ulicy Gagarina dobiega końca. Od poniedziałku, 8 kwietnia, ścieralna warstwa nawierzchni będzie układana na pierwszym fragmencie drogi. Prace będą prowadzone od Nabielaka do Sieleckiej, na jezdni w stronę Czerniakowskiej, która obecnie wykorzystywana jest jako dojazd do ulic poprzecznych.

Kiedy kolejne otwarcia ulic?

Na maj szykowane są kolejne zmiany w organizacji ruchu na Dolnym Mokotowie. W tym miesiącu wykonawca planuje wprowadzenie dwukierunkowego ruchu na ul. Spacerowej. W maju ma także zostać otwarty wlot Chełmskiej przy jednoczesnym przeniesieniu prac na drugą część skrzyżowania.

Kiedy otwarcie trasy tramwajowej?

Wykonawca tramwaju do Wilanowa – firma Budimex – dokłada wszelkich starań, by w ostatnich dniach kwietnia tramwaj techniczny pojechał po ulicy Gagarina. W pierwszych dniach września, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, pasażerowie dojadą tramwajami do Wilanowa, do przystanku przy Branickiego – tak deklaruje wykonawca.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5