Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Tramwaj do Wilanowa. Zmiany na kolejnym odcinku Sobieskiego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
07-06-2023
Ostatnia modyfikacja:
06-06-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Tramwaj do Wilanowa. Zmiany na kolejnym odcinku Sobieskiego
fot. S. Pulcyn / UM Warszawa
Kolejny etap w budowie torowiska na trasie do Wilanowa to prace na ulicy Jana III Sobieskiego – pomiędzy św. Bonifacego i Dolną. W tym celu wykonawca w nocy z 7 na 8 czerwca, zajmie pas dla autobusów w kierunku centrum. Kierowcy wciąż będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu – po jednym w każdym kierunku.

Na przyszłej trasie tramwaju do Wilanowa powstają już fundamenty pod słupy trakcyjne. Wykonawca inwestycji – firma Budimex – przygotowuje się także do budowy płyty betonowej, na której ułoży szyny. Na początku z powodu prac nie działał buspas pomiędzy al. Wilanowską a ulicą św. Bonifacego, teraz zajęty będzie na kolejnym odcinku.

Jaka organizacja ruchu?

W nocy ze środy na czwartek, z 7 na 8 czerwca, wykonawca zlikwiduje obecnie istniejący buspas na ulicy Jana III Sobieskiego – na odcinku od ulicy św. Bonifacego do skrzyżowania z Dolną i Chełmską. Dla wszystkich kierowców dostępne pozostaną dwa pasy – po jednym w każdym kierunku.

Autobusy na ulicy Jana III Sobieskiego będą się poruszały razem z innymi uczestnikami ruchu. Dlatego ich przejazd będzie dokładnie obserwowany i analizowany przez miejskich inżynierów i służby nadzoru ruchu.
Warto pamiętać, że dodatkowe połączenie Wilanowa do metra zapewniają autobusy linii 217 na wydłużonej trasie. Nie kończą one kursów na pętli przy ulicy Sarmackiej, tylko od skrzyżowania al. Rzeczypospolitej z ulicą Branickiego jadą ulicami: Płaskowickiej, Cynamonową, Gandhi do stacji metra Imielin. Dzięki temu z tej części Wilanowa, z jednego przystanku (u zbiegu al. Rzeczypospolitej i Branickiego) do stacji Imielin można dojechać autobusami trzech linii: 217, 263 i 319. Nadal można także dojechać do stacji metra Wilanowska autobusami linii 217 – ten odcinek trasy się nie zmienił.Węższa Idzikowskiego

W czwartek, 8 czerwca, o godz. 5:00 wykonawca trasy tramwajowej wprowadzi także zmiany w organizacji ruchu na ulicy Idzikowskiego. Tutaj budowany jest nowy ciepłociąg, a kolejny etap tych prac wymusza zajęcie fragmentu jezdni pomiędzy ulicą Jana III Sobieskiego i al. Witosa. Kierowcy będą mieli w tym miejscu po jednym pasie w każdym kierunku.

Buspas na Puławskiej

Postęp robót wymusi także zmianę organizacji ruchu na ulicy Puławskiej. Tutaj zlikwidowany zostanie tymczasowy pas dla autobusów przez plac budowy. Pojazdy wrócą na zachodnią jezdnię ulicy Puławskiej. Tak jak we wcześniejszym etapie prac będą tu trzy pasy ruchu – jeden w kierunku Ursynowa i dwa do Śródmieścia, z czego jeden jest zarezerwowany dla autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówek, motocykli, MTON oraz pojazdów uprzywilejowanych. Trasy autobusów nie ulegną zmianom.

Kiedy kolejne zmiany na trasie do Wilanowa?

We wrześniu ulice Spacerowa i Goworka zostaną udostępnione dla ruchu jednokierunkowego. Po wakacjach ruszą także tramwaje na Puławskiej, które pojadą przez powstający węzeł torowy między Goworka i Rakowiecką.
Tory w ciągu Spacerowej i Gagarina będą gotowe na początku 2024 roku. Do połowy przyszłego roku cała trasa tramwajowa do Wilanowa będzie kompletna. A przed końcem 2024 roku zostanie oddany ostatni odcinek – odnoga trasy wzdłuż ulicy św. Bonifacego.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Tramwaje Warszawskie zmieniają założenia ws. torowiska na Banacha

Przestrzeń

Warszawa: Tramwajowy remont w listopadowe weekendy

Komunikacja

Warszawa: Tramwajowy remont w listopadowe weekendy

inf. pras. UM Warszawa 03 listopada 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Tramwaje Warszawskie zmieniają założenia ws. torowiska na Banacha

Przestrzeń

Warszawa: Tramwajowy remont w listopadowe weekendy

Komunikacja

Warszawa: Tramwajowy remont w listopadowe weekendy

inf. pras. UM Warszawa 03 listopada 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5