Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Tramwaj do Dw. Zachodniego z pozwoleniem na budowę

Dalej Wstecz
Data publikacji:
18-12-2023
Ostatnia modyfikacja:
18-12-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Tramwaj do Dw. Zachodniego z pozwoleniem na budowę
wiz. TW
W ostatnich dniach prezydent Warszawy zatwierdził projekt architektoniczno-budowlany i wydał pozwolenie na budowę dla tramwaju do Dw. Zachodniego. Teraz musi się jeszcze uprawomocnić wybór nowego wykonawcy trasy.

Cały planowany odcinek liczy 1,6 km, z czego pod ziemią znajdzie się ok. 500 m trasy. Na skrzyżowaniu Grójeckiej, Bitwy Warszawskiej 1920 r. i Banacha zaplanowano pełną gwiazdę rozjazdową. Dalej tramwaj będzie poprowadzony w pasie dzielącym jezdnie ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. Za Szczęśliwicką trasa będzie się zagłębiać, by w tunelu pod Parkiem Zachodnim (Pięciu Sióstr) i Al. Jerozolimskimi dotrzeć do pierwszego podziemnego przystanku, zlokalizowanego między Alejami Jerozolimskimi a Warszawą Zachodnią. Jak zapewniają Tramwaje Warszawskie, zrealizowany projekt parku uwzględniał już kwestię budowy tunelu tramwajowego – nie realizowano więc nasadzeń w osi trasy.

Wniosek o pozwolenie na budowę został złożony 19 lipca 2023 r. 12 grudnia prezydent Warszawy, działając jako organ administracyjny, zatwierdził projekt zagospodarowania przestrzennego oraz projekt architektnocznio-budowlany – i tym samym udzielił pozwolenia na budowę trasy.

Jak pisaliśmy, niedawno Tramwaje Warszawskie ponownie oceniły oferty w przetargu na budowę linii i wybrały nowego wykonawcę. To konsorcjum firm ZUE i Fabe ofertą na kwotę 362,6 mln zł brutto. Wybór musi się uprawomocnić, konieczna jest też rutynowa kontrola uprzednia prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po dopełnieniu tych formalności możliwe będzie zawarcie umowy na budowę. Na realizację przeznaczono 26 miesięcy od zawarcia umowy, co oznacza, że prace zakończą się najwcześniej na początku 2026 r.


Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5