Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Targowa nad metrem dopiero w czwartek wieczorem

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-10-2014
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Targowa nad metrem dopiero w czwartek wieczorem
fot. WUwejście na stację Dworzec Wileński
Budowniczowie metra nie otworzą dzisiaj (1 października) Targowej przy stacji Dworzec Wileński. Wykonawca poinformował o przesunięciu terminu otwarcia ulicy o dobę. Wszystko z powodu uszkodzonego sterownika sygnalizacji świetlnej.

Targowa w rejonie budowy stacji metra Dworzec Wileński miała zostać otwarta dzisiejszego wieczoru. Wykonawca centralnego odcinka II linii metra poinformował jednak o przesunięciu tego terminu o dobę. – Naszemu podwykonawcy uszkodził się sterownik sygnalizacji świetlnej i poinformował nas, że może nie zdążyć naprawić przed wieczorem. Podjęliśmy decyzję, żeby nie ryzykować otwarcia z niedziałającą sygnalizacją świetlną – mówi Mateusz Witczyński, rzecznik prasowy AGP Metro. Nowy termin otwarcia to 2 października ok. godz. 22:00. Jeszcze później wrócą tramwaje – pod koniec października.

Targowa, która na wysokości pl. Wileńskiego była nieprzejezdna od października 2011 r., będzie kolejną ulicą „zwróconą” przez budowniczych metra. Od wczorajszego wieczoru (30 września) swobodnie korzystać można z Prostej, Świętokrzyskiej i Sokolej. W odróżnieniu jednak od śródmiejskich ulic na Pradze nie będzie wielkiej rewolucji: wbrew postulatom mieszkańców jezdnie nie zostaną zwężone, choć pojawią się ułatwienia dla pieszych. Ratusz obiecał uwolnienie chodników od parkujących prostopadle samochodów. W zamian, na pewnym odcinku ulicy, samochody miały parkować równolegle na jednym z dotychczasowych pasów ruchu. Przy okazji mają pojawić się pasy na wysokości Ząbkowskiej (do tej pory funkcjonowało jedynie przejście podziemne).

Wczoraj (30 września) wykonawca budowy metra, firma AGP Metro, zgłosił gotowość całej inwestycji do odbiorów. W ciągu siedmiu dni ma zostać ustalony harmonogram odbiorów inwestorskich poszczególnych obiektów. W następnej kolejności, po odbiorach wewnętrznych, wejdą służby państwowe. Centralny odcinek II linii metra powinien zostać udostępniony pasażerom w tym roku.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5