Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Warszawa: Tarchomin ze ZRID-em

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2013-09-28 18:46
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Tarchomin ze ZRID-em
WU
Jak poinformował ZTM w Warszawie, prezydent miasta wydała 17 września br. decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZRID) dla tramwaju na Tarchomin. Obejmuje ona pierwszy etap inwestycji - do Mehoffera, wraz z układem drogowym.

Oznacza to, że skompletowano już wszystkie dokumenty niezbędne do realizacji długo wyczekiwanego odcinka linii od Trasy Mostu Północnego do pętli przy ul. Mehoffera. Wydana decyzja ZRID umożliwia prowadzenie prac etapami. W pierwszej kolejności powstać może trasa tramwajowa wzdłuż Światowida wraz z przebudową wszystkich skrzyżowań z dostosowaniem ich pod docelowy układ. Drugi etap zakłada dobudowanie mocno krytykowanej drugiej jezdni Światowida wraz z układem chodników i ścieżek rowerowych.

Tramwaje Warszawskie prowadzą w tej chwili przetarg na wykonawcę trasy. Wnioski o dopuszczenie do udziału złożyło 12 podmiotów, przetarg jest bowiem dwustopniowy. - Przetarg ograniczony pozwala na to, aby w pierwszej kolejności ocenić, którzy wykonawcy spełniają warunki udziału w postępowaniu, a następnie zaprosić do złożenia ofert tych wykonawców, którzy najlepiej spełniają te warunki - wyjaśnia Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. W tej chwili trwa weryfikacja złożonych wniosków. - Wykonawcom, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, zostanie przekazana specyfikacja istotnych warunków zamówienia oraz zaproszenie do złożenia ofert - mówi Powałka. Jak informuje, zawarcie umowy przewidywane jest pod koniec IV kwartału 2013 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Budowa tramwaju na Tarchomin na półmetku

Przestrzeń

Warszawa: Budowa tramwaju na Tarchomin na półmetku

Witold Urbanowicz 25 lipca 2014

Warszawa: Wreszcie ruszy budowa Powstańców Śląskich i Tarchomina?

Przestrzeń

Warszawa: Wreszcie ruszy budowa Powstańców Śląskich i Tarchomina?

Witold Urbanowicz 16 stycznia 2014

Warszawa: Metro kosztem tramwajów?

Przestrzeń

Warszawa: Metro kosztem tramwajów?

Witold Urbanowicz 23 września 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5