Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Warszawa. „Tablicomapy” z informacją o pieszej odległości

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras. ZTM

Data publikacji:
2019-07-14 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. „Tablicomapy” z informacją o pieszej odległości
fot. ZDM Warszawa
Warszawa. „Tablicomapy” z informacją o pieszej odległości
Warszawa. „Tablicomapy” z informacją o pieszej odległości
Na tablicach z planami miasta, stojących w centrum Warszawy, Zarząd Dróg Miejskich umieścił oznaczenia „strefy 5 minut”. Wskazuje ona orientacyjny zasięg 5-minutowego spaceru.

W ramach Miejskiego Systemu Informacji na ulicach Warszawy stoi niemal 300 podświetlanych punktów informacyjnych z mapą najbliższej okolicy. Teraz na planach oznaczyliśmy obszar dostępny dla pieszych w ciągu 5 minut marszu od punktu, w którym znajduje się tablica. To żółty okrąg wyznaczający obszar, gdzie można się dostać w tym czasie na nogach.

Dzięki temu turystom i osobom, które nie znają dobrze konkretnej okolicy, łatwiej będzie oszacować realny czas potrzebny na dojście do oznaczonego na mapie przystanku, hotelu czy teatru.

Pomysł takich oznaczeń zaproponował wiosną radny Marek Szolc, a ponieważ rozwiązanie nie jest pracochłonne i kosztochłonne, szybko przemalowano 100 tablic. Żeby było to możliwe, najpierw trzeba było się skonsultować z projektantami systemu miejskiej informacji, czy nie zaburzy to przejrzystości map. Warszawa tym samym dołączyła do grona europejskich miast, które również w taki sposób ułatwiają pieszym orientację w przestrzeni miejskiej.

Nowe oznaczenia posiada aktualnie wspomniane 100 tablic. „Strefa 5 minut” pojawiła się na planach miasta, znajdujących się w Śródmieściu, na Ochocie, Woli i Żoliborzu. Pozostałe tablice będą wymieniane sukcesywnie wraz z aktualizacją map. W sumie, w całej stolicy, jest ich 296.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
EvoBus: Oprócz autobusów dostarczamy mobilność [rozmowa]

Komunikacja

EvoBus: Oprócz autobusów dostarczamy mobilność [rozmowa]

Łukasz Malinowski, Roman Czubiński 12 lipca 2019

Warszawa. Będą oznaczenia czasu dojścia dla pieszych?

Komunikacja

Warszawa. Będą oznaczenia czasu dojścia dla pieszych?

Jakub Dybalski 24 maja 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5