Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa szykuje się na wakacje i remonty. Trzy trasy zamknięte

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
19-06-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Warszawa szykuje się na wakacje i remonty. Trzy trasy zamknięte
fot. Martyn Janduła
Jak co roku pasażerowie stołecznej komunikacji muszą przygotować się na spore zmiany w funkcjonowaniu komunikacji w okresie wakacji. Szereg linii autobusowych i tramwajowych, a także metro w godzinach szczytu pojadą rzadziej. Ponadto od 25 czerwca w trzech miejscach wstrzymany będzie ruch tramwajowy – na Młynarskiej i Obozowej, w ciągu al. „Solidarności” od pl. Bankowego do Dw. Wileńskiego oraz na Targowej od 11 Listopada do Kijowskiej.

ZTM w Warszawie przygotowuje zmiany wakacyjne w funkcjonowaniu komunikacji. Tramwaje będą kursować inaczej już od niedzieli 25 czerwca. Zawieszone zostanie kursowanie linii 4, 11, 13, 23, 25 i 44 oraz dodatkowe kursy linii 2 z Tarchomina Kościelnego. Część tych zmian jest związana z wakacyjnymi zamknięciami tras tramwajowych. Ponadto na szeregu linii zmieni się rozkład.

Zmiany w komunikacji autobusowej zostaną wprowadzone już od 24 czerwca, kiedy zawieszone zostanie kursowanie linii 201, 205, 256, 304, 314, 320, 323, 332, 334, 379 i 412. Na czas wakacji zmienią się trasy linii 154, 156 i 157, które zapewnią dojazd pasażerom w zamian za zawieszone linie, odpowiednio 320, 256 i 205. Ponadto w związku z końcem roku szkolnego zawieszone zostaną kursy szkolne linii: 115, 153, 163, 164 i 326 oraz niektóre kursy linii: 114, 120, 162, 401, 411, 504, 519 i 522, a ok. 70 linii miejskich zmieni rozkłady (głównie poprzez zmniejszenie częstotliwości). Wakacyjne rozkłady dla linii podmiejskich zostaną natomiast wprowadzone od 1 lipca. W dni wolne więcej autobusów będzie kursować na linii 735 w kierunku Zegrza.

W godzinach szczytu zostanie rozrzedzone kursowanie metra. Pociągi na I linii będą podjeżdżały co 2 minuty 50 sekund, a nie co 2 minuty 20 sekund. Na II linii zmiany zostaną wprowadzone od 24 lipca, po zakończeniu utrudnień na moście Śląsko-Dąbrowskim. Od tego dnia pociągi w szczycie będą kursować co 3,5 min. W pozostałych porach rozkład pozostaje bez zmian. Nie zmieni się też rozkład SKM.

W tym roku w wakacje prace związane z wyłączeniem ruchu tramwajowego będą prowadzone w trzech miejscach. Utrudnienia rozpoczną się 25 czerwca. Przez około miesiąc, do 23 lipca, tramwaje nie będą kursować między placem Bankowym oraz placem Wileńskim i Kijowską w związku z remontem trambuspasa w ciągu Trasy W-Z. Natomiast planowo do 19 sierpnia tramwaje nie będą mogły kursować Targową od Dworca Wileńskiego do 11 Listopada w związku z budową metra. Ponadto w związku z modernizacją kolejowej linii obwodowej wstrzymany będzie ruch na Obozowej i Młynarskiej.Linie tramwajowe: 3, 6, 20, 24, 26, 28 i 35 pojadą objazdami. Trójka od strony Żerania dojedzie tylko do Ratuszowej-Zoo, korzystając z łącznika 11 Listopada i Targowej w kierunku Ratuszowej. Szóstka od strony mostu Gdańskiego dojedzie do Czynszowej. Linia 20 zostanie skrócona z Boernerowa do Magistrackiej (w drugą stronę tramwaje będą kursować z przystanku Majakowskiego). Linia nr 24 pojedzie od Kercelaka ulicą Wolską, Połczyńską, Powstańców Śląskich i dalej w kierunku Młocin. Linia 26 będzie kursować między Os. Górczewska a przystankiem Metro Ratusz Arsenał. Linia 28 zamiast na Dw. Wschodni pojedzie od mostu Gdańskiego ulicą Starzyńskiego w kierunku Annopolu. Linia 35 zostanie wydłużona z pętli Nowe Bemowo do pętli Koło. W dniu 25 czerwca w związku z montażem rozjazdów nakładkowych linie 20 i 26 będą kursowały na zmienionych trasach.

Kursowanie linii 4, 11, 13, 23, 25 i 44 zostanie zawieszone. W zamian zostaną uruchomione trzy tramwajowe linie uzupełniające. Linia 70 połączy w godzinach szczytu Cm. Wolski z Kielecką, kursując przez Wolską, Skierniewicką, Kasprzaka, Prostą, Chałubińskiego, al. Niepodległości i Rakowiecką. Linia 71 zastąpi 4 i 23 na trasie z Wyścigów przez Puławska, Marszałkowską, al. „Solidarności”, Wolską, Połczyńską, Powstańców Śląskich na Nowe Bemowo. Tramwaje będą korzystały z nieużywanego na co dzień skrętu na pl. Bankowym. Linia 73 zastąpi linie 3 i 13 na trasie z Gocławka do Kawęczyńskiej-Bazyliki.

Uruchomione zostaną dwie dzienne autobusowe linie zastępcze. Linia Z-3 połączy Wawrzyszewską z Dw. Wschodnim (Kijowską), kursując wzdłuż Trasy W-Z. Po udrożnieniu przejazdu w rejonie ul. Obozowej zostanie wydłużona do Nowego Bemowa. Linia Z-4 połączy natomiast Nowe Bemowo z przystankiem Os. Wolska. Autobusy będą robiły pętlę od Obozowej przez al. Prymasa Tysiąclecia, a na Bemowo będą wracały Wolską, Elekcyjną, Deotymy i Obozową.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Transport w Warszawie wchodzi w wakacyjny tryb

Komunikacja

Transport w Warszawie wchodzi w wakacyjny tryb

Redakcja 21 czerwca 2022

Zobacz również:

Transport w Warszawie wchodzi w wakacyjny tryb

Komunikacja

Transport w Warszawie wchodzi w wakacyjny tryb

Redakcja 21 czerwca 2022

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5