Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa szybciej uruchomi linie cmentarne. „Nie chcemy tłoku na cmentarzach”

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2020-10-14 16:06
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport Publiczny

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa szybciej uruchomi linie cmentarne. „Nie chcemy tłoku na cmentarzach”
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Już w sobotę 17 października na trasy w Warszawie wyjadą pierwsze autobusy linii cmentarnych. Po to, by groby można było odwiedzić wcześniej, nie tłocząc się na cmentarzach. Tymczasem Warszawa prawdopodobnie znajdzie się w strefie czerwonej. Rodzi to pytania o obostrzenia podczas spotkań na nekropoliach. I o organizację dojazdu na nie.

-Wciąż nie otrzymaliśmy decyzji rządu nt. ewentualnych obostrzeń podczas nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych. Zdrowie warszawiaków jest dla mnie najważniejsze, dlatego postanowiłem, że już od najbliższego weekendu uruchomimy specjalne linie cmentarne. Chcemy, aby mieszkańcy mogli odwiedzać nagrobki swoich bliskich wcześniej, nie narażając się na zarażenie koronawirusem 1 listopada – kiedy ludzi na cmentarzach będzie najwięcej – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski pyta premiera o instrukcje


Prezydent Warszawy apelował do premiera Mateusza Morawieckiego o przekazanie informacji i rekomendacji, jakie wesprą Warszawę w zapewnieniu bezpieczeństwa odwiedzających groby podczas Wszystkich Świętych oraz Zaduszek i korzystających z transportu publicznego.

– (…) Proszę, mając także na uwadze minimalizację ryzyka zakażeń wśród osób odwiedzających warszawskie i okołomiejskie nekropolie, o przekazanie informacji i rekomendacji, jakie wesprą m. st. Warszawa w dążeniu do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników tego Święta, korzystających z transportu publicznego – zwrócił się w liście do premiera Trzaskowski. Prezydent Warszawy dodał, że wdrażana w czasie świąt organizacja ruchu zakłada priorytet dla transportu publicznego w rejonie cmentarzy i ich okolicy, dlatego też dojazd do cmentarzy autami będzie mocno ograniczony.

– W czasie szczytu świątecznego kursuje 27 linii autobusowych specjalnych i 3 tramwajowe. W trakcji autobusowej 31 października i 1 listopada zakłada się skierowanie do obsługi tych specjalnych linii ok. 560 pojazdów, co razem z utrzymaniem regularnych linii autobusowych obsługujących miasto oznacza wykorzystanie 100 procent autobusów będących w dyspozycji miasta – powiedział.

Warto przypomnieć, że w dojeździe do Cmentarza Powązkowskiego bardzo pomocny może okazać się nowy przystanek kolejowy Warszawa Powązki, znajdujący się vis a vis nekropolii.

Linia C40 już od 17 października. Będą inne wzmocnienia dojazdów do cmentarzy

Autobus linii C40, który wyjedzie na ulice już 17 października, po to by umożliwić dostanie się na cmentarze na długo przed świętami, będzie kursował już od 17 października co 10 minut. Pojedzie z przystanku Metro Młociny – J. Kasprowicza – Sokratesa – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – K. Wóycickiego – Cmentarz Północny – Wólczyńska – Estrady – Dziekanowska do przystanku Cmentarz Północny Brama zachodnia.

Podczas weekendu 17-18 października co 10 minut będą też kursowały autobusy linii 169.

W sobotę i niedzielę, 24-25 października, na trasy autobusów linii 115, 147, 169, 173, 211, 250, 409, 500 wyjadą dodatkowe autobusy. Oprócz linii C40 uruchomione zostaną kolejne linie cmentarne: C09, C11 i tramwajowa C1. Oto trasy:

C09: METRO MŁOCINY - Nocznickiego - Wólczyńska - Opłotek - Palisadowa - Wóycickiego - CM. PÓŁNOCNY-BRAMA GŁ. (powrót: Wóycickiego - Wólczyńska).

C11: BRÓDNO-PODGRODZIE – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – św. Wincentego – Starzyńskiego - most Gdański - Słomińskiego - rondo Zgrupowania AK „Radosław” - Okopowa - Powązkowska - POWĄZKI-CM. WOJSKOWY.

C1: ANNOPOL - Annopol - Rembielińska - Matki Teresy z Kalkuty - Odrowąża - Starzyńskiego - most Gdański - Słomińskiego - rondo Zgrupowania AK „Radosław” - Okopowa - al. Solidarności - Wolska - CM. WOLSKI.

W kolejnych dniach – od poniedziałku 26 do piątku 30 października, będą kursowały autobusy linii C09 (co pięć minut), C11 (co 10 minut), C40(co 10 minut), jak również linii 409 i 500 (co 10 minut).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Amsterdam zatwierdza olbrzymie pieniądze na rozwój transportu miejskiego

Komunikacja

Amsterdam zatwierdza olbrzymie pieniądze na rozwój transportu miejskiego

Michał Szymajda 14 października 2020

Francuzi kupują bardzo dużą partię elektrycznych Mercedesów eCitaro

Komunikacja

Francuzi kupują bardzo dużą partię elektrycznych Mercedesów eCitaro

Michał Szymajda 14 października 2020

Berlin-Brandenburg: Otwarcie lotniska w cieniu pandemii

Przestrzeń

Berlin-Brandenburg: Otwarcie lotniska w cieniu pandemii

Emilia Derewienko 14 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5