Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa. Świętokrzyska z „kopertami” dla dostawczaków

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-03-29 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. Świętokrzyska z „kopertami” dla dostawczaków
fot. ŁM
Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział w ciągu najbliższych tygodni wyznaczenie na ulicy Świętokrzyskiej, na odcinku od Ronda ONZ do ul. Czackiego, dziewięciu miejsc postojowych dla samochodów dostawczych obsługujących sklepy i restauracje. To sposób na rozjeżdżanie chodników przez dostawczaki.

Miejsca zostaną wyznaczone po północnej stronie Świętokrzyskiej. „Koperty” zostaną uzupełnione przez znaki D-18a z tabliczką „Tylko dla zaopatrzenia placówek handlu detalicznego do 15 min w godz. 6-18”.

Dodatkowo ZDM zapowiada uzupełnienie słupków uniemożliwiających wjazd na chodnik, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych. Problemem jest bowiem nie tylko nielegalne parkowanie, ale też przejazd chodnikiem, by wyładować towar jak najbliżej sklepu. Urzędnicy z ZDM–u już w zeszłym roku narzekali, że choć słupki nie są rozwiązaniem pasującym do przestrzeni miejskiej, niestety w wielu miejscach tylko one skutecznie powstrzymują kierowców przed parkowaniem w pobliżu przejść. A właśnie taka praktyka jest jednym z częstych powodów potrąceń na pasach, bo auta przy przejściu zasłaniają widok.

Problemem jest nie tylko bezpieczeństwo pieszych. „Ciężkie pojazdy przyczyniały się też do niszczenia wyremontowanej nawierzchni. Nawierzchnia chodników i granitowa kostka opasek nie jest do tego przystosowana konstrukcyjnie, płyty pod ciężarem samochodów obruszają się a kostka wypada” – czytamy w informacji urzędu. ZDM podkreśla, że o rozwiązanie problemu prosili sami warszawiacy.

Słupki pojawią się też w północno-wschodnim narożniku ronda ONZ, gdzie obecnie kierowcy nagminnie łamią przepisy, podjeżdżając niemal pod samo wejście do stacji metra. O takie rozwiązanie również prosili mieszkańcy.

ZDM podkreśla, że ulica już i tak przeszła duże zmiany w zeszłym roku. Wzdłuż niej posadzono ok. 200 drzew i kilkadziesiąt tysięcy krzewów, bylin i kwiatów, a zieleń i mała architektura ma też za zadanie oddzielać chodniki i drogi rowerowe od jezdni i zabezpieczać je przed nielegalnym parkowaniem.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5