Partner serwisu
Prawo & Finanse

Warszawa: Strefa płatnego parkowania na Saskiej Kępie dopiero od Nowego Roku?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
21-02-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Warszawa: Strefa płatnego parkowania na Saskiej Kępie dopiero od Nowego Roku?
fot. ZDM Warszawa
Wojewoda Mazowiecki wycofał skargę swojego poprzednika ws. rozszerzenia strefy płatnego parkowania na Kamionku i Saskiej Kępie. Miasto czeka teraz na formalnie potwierdzenie z sądu, co otworzy drogę do wdrożenia strefy. Obecnie samorząd zakłada, że nie uda się wprowadzić opłat wcześniej niż na początku przyszłego roku.

Mariusz Frankowski (PO), nowy wojewoda mazowiecki, wycofał skargę do Naczelnego Sądu Administracyjnego na uchwałę Rady Miasta Warszawy ws. rozszerzenia strefy płatnego parkowania na Kamionku i Saskiej Kępie, którą złożył jego poprzednik, Tobiasz Bocheński (PiS). To oznacza, że Warszawa będzie mogła wznowić przygotowania do wdrożenia opłat, ale wszystko przesunie się w czasie. Pierwotnie, zgodnie z uchwałą, strefa miała obowiązywać od 2 listopada 2023 r. Wiadomo już, że w tym roku byłoby trudne.

– Zapowiadałem, że chcielibyśmy wdrożyć strefę w tym roku, ale najprawdopodobniej wystartuje ona na początku przyszłego roku. Mamy problem z zamówieniem tak dużej liczby parkometrów – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Jak wyjaśnia, w związku ze wcześniejszą skargą wojewody, przygotowania musiały stanąć. – Te prace, które mogliśmy wykonywać bez nakładów finansowych, procedowaliśmy. W tej chwili formalnie sąd musi wydać postanowienie stwierdzające, że ta skarga została faktycznie wycofana. Wówczas będziemy mogli uruchomić finansowanie tego procesu – tak, żeby nikt nam nie zarzucił niegospodarności czy braku celowości wydatkowania środków publicznych – wskazuje Łukasz Puchalski, dyrektor ZDM.

Strefa wiąże się z koniecznością wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. Jak wskazują drogowcy, do remontu wytypowano 11 ulic. – Takie prace najlepiej wykonywać w okresie wakacyjnym. Zakładamy, że z dokumentacją, jeżeli chodzi o organizację ruchu i jej wdrożenie, będziemy gotowi w III kwartale tego roku. Uchwała musi stać się jednak prawomocna – tak, byśmy mogli ogłosić przetarg na parkometry. Jesteśmy do tego gotowi, ale nie możemy tego jeszcze formalnie zrobić – mówi Puchalski.

– Początek przyszłego roku to realny termin wdrożenia strefy. To także dobry termin dla mieszkańców, bo trzeba mieć świadomość, że nie możemy tej strefy wprowadzić z dnia na dzień. Mieszkańcy muszą wyrobić abonamenty – zazwyczaj dawaliśmy trzy miesiące na dopełnienie formalności związanych ze wprowadzeniem strefy – dodaje dyrektor ZDM.

Drogowcy przygotowują tez rozszerzenie strefy na terenie Mokotowa. – Skończyliśmy konsultacje, kończony jest raport z konsultacji. Zostanie on przedłożony prezydentowi. Jeśli zapadnie decyzja kierunkowa o wprowadzeniu strefy, to będziemy składać projekt uchwały do Rady. W najbliższych 2-3 tygodniach raport z konsultacji będzie gotowy – deklaruje Łukasz Puchalski.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Cud w Katowicach. Zobacz efekty płatnego parkowania

Przestrzeń

Cud w Katowicach. Zobacz efekty płatnego parkowania

Łukasz Malinowski 01 grudnia 2023

Warszawa: Od nowego roku większa strefa płatnego parkowania

Przestrzeń

Warszawa: Strefa parkowania większa i droższa

Przestrzeń

Zobacz również:

Cud w Katowicach. Zobacz efekty płatnego parkowania

Przestrzeń

Cud w Katowicach. Zobacz efekty płatnego parkowania

Łukasz Malinowski 01 grudnia 2023

Warszawa: Od nowego roku większa strefa płatnego parkowania

Przestrzeń

Warszawa: Strefa parkowania większa i droższa

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5