Partnerzy serwisu:
Mobilność

Warszawa: Stacje partnerskie roweru miejskiego na Służewcu

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2020-10-09 15:23
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Stacje partnerskie roweru miejskiego na Służewcu
fot. Nextbike
Warszawa: Stacje partnerskie roweru miejskiego na Służewcu
Warszawa: Stacje partnerskie roweru miejskiego na Służewcu
Na warszawskim Służewcu obecnie dostępnych jest 13 stacji rowerowych ufundowanych przez prywatny biznes. To pokazuje, jak ważny jest wygodny dojazd rowerem do pracy, biura, centrum handlowego, czy powrót do domu - podkreśla Nextbike.

Jak pisze operator, na obszarze Służewca biurowego problem transportowy od lat był jednym z najistotniejszych wyzwań, z którym trzeba było się zmierzyć, aby obszar ten stał się miejscem przyjaznym do życia, pracy i spędzania wolnego czasu. Wychodząc naprzeciw trendom związanym z troską o potrzeby i wygodę klientów oraz pracowników od ośmiu lat przedsiębiorcy umożliwiają korzystanie na terenie Służewca z partnerskich stacji w ramach wypożyczalni rowerów Veturilo.

Warszawski Służewiec to jeden z najważniejszych hubów biurowych w stolicy i Polsce. Najemcy chętnie wybierają tą część Mokotowa jako siedzibę dla swoich biur. Na obszarze 260 ha znajduje się 13 stacji partnerskich roweru miejskiego ufundowanych przez zarządców kompleksów biurowych, deweloperów i centrum handlowe, którzy dostęp do ekologicznej współdzielonej komunikacji postrzegają jako znaczącą wartość dodaną i coraz większą wagę przykładają do budowy przyjaznych osiedli i miejsc pracy. Dbają o środowisko i wspierają aktywny tryb życia mieszkańców i pracowników.

Pokazuje to, że na rynku deweloperskim oraz w branży handlowej i inwestycyjnej, udział w rozwoju systemu roweru miejskiego niesie za sobą wymierne korzyści i stanowi istotny element polityki CSR. Podejmowanie długofalowych i wymiernych inwestycji pokazuje zaangażowanie firmy w życie społeczności lokalnej. Ułatwia sprawne funkcjonowanie i trwałe zakorzenienie się w niej. Pozwala też na zdobycie zaufania i przychylności mieszkańców oraz pracowników. To wszystko sprzyja także postrzeganiu tej dzielnicy jako atrakcyjnego miejsca do pracy, inwestowania i życia.

- Rower jest nieustanne jednym z najlepszych środków transportu, zwłaszcza na niedużych, kilkukilometrowych dystansach. Stąd dostrzegalna tendencja w inwestowaniu zarządców powierzchni biurowych, osiedli mieszkalnych czy galerii handlowych w stacje partnerskie. W ramach istniejących systemów w poszczególnych miastach w całej Polsce, Nextbike proponuje potencjalnym inwestorom uruchomienie własnej, firmowej stacji - o jej lokalizacji, nazwie i brandingu decyduje w takim przypadku sam sponsor — mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. — Środek transportu nie tylko ekologiczny, ale również niezwykle popularny, pozwala uprzyjemnić podróż do pracy bez szkody dla środowiska i z pożytkiem dla zdrowia i kondycji.

W Warszawie dostępnych jest ponad 5700 rowerów i prawie 400 stacji. Służewiec jest dzielnicą nowoczesną i przyjazną zarówno mieszkańcom, jak i pracownikom i właśnie tu jest największe skupisko wypożyczalni, które zostały zakupione z prywatnych środków.

Na samym Służewcu i w bezpośrednich okolicach można skorzystać z czternastu stacji Veturilo, z których trzynaście funkcjonuje dzięki współpracy Nextbike Polska z prywatnym biznesem. To głównie operatorzy biurowców, firmy, które posiadają biura w bezpośrednim sąsiedztwie, ale również galeria handlowa, w pobliżu której znajdują się dwie stacje. Cała dzielnica korzysta na otwarciu się na ekologiczny środek transportu jakim jest rower miejski.

Pierwsza stacja sponsorska na Służewcu została uruchomiona w marcu 2013 roku przy wejściu głównym do Galerii Mokotów. Kolejna powstała w sierpniu tego samego roku przy biurowcu Cybernetyki Office Park – IRIS. W 2014 w biurowej części Mokotowa powstała stacja T-Mobile. W kolejnym roku zostały uruchomione cztery nowe wypożyczalnie: Citi, Nestlé House, New City i druga stacja przy galerii handlowej. Wypożyczalnia EMPARK rozpoczęła funkcjonowanie we wrześniu 2017. Następny rok wzbogacił sieć wypożyczalni o dwie kolejne stacje partnerskie: Marynarska 12 i Wiśniowy Business Park. W lipcu 2019 system powiększył się o wypożyczalnie Eko-Rowery NFOŚiGW i Signum Work Station. Najnowszą inwestycją jest partnerska stacja pomiędzy dwoma budynkami kompleksu biurowego Park Rozwoju, udostępniona dla użytkowników w marcu bieżącego roku.

Stacje partnerskie na warszawskim Służewcu:
- Galeria Mokotów wejście główne,
- Galeria Mokotów wejście ul. Wołoska,
- Nestle House,
- EMPARK,
- IRIS,
- Citi,
- New City,
- T-Mobile,
- Marynarska 12,
- Wiśniowy Business Park,
- Eko - Rowery NFOŚiGW,
- Park Rozwoju,
- Signum Work Station.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wojtkiewicz: Model biznesowy musi się zmienić, ale rowery miejskie mają przyszłość

Mobilność

Wojtkiewicz: Model biznesowy musi się zmienić, ale rowery miejskie mają przyszłość

Łukasz Malinowski, współpraca Roman Czubiński 09 października 2020

Co dalej z Mevo? Nextbike wraca do gry

Komunikacja

Co dalej z Mevo? Nextbike wraca do gry

Alicja Mongird 04 września 2020

Tomasz Wojtkiewicz ponownie prezesem Nextbike

Prawo & Finanse

Tomasz Wojtkiewicz ponownie prezesem Nextbike

Magdalena Romanowska 12 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5