Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Skrzyżowanie Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej do przebudowy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
02-07-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Skrzyżowanie Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej do przebudowy
mat. ZMID
Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na budowę skrzyżowania Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej. Inwestycja, której realizacja zajmie dziesięć miesięcy, umożliwi poprawę komunikacji autobusowej ul. Włodarzewskiej oraz zwiększy bezpieczeństwo w miejscu, gdzie często dochodzi do wypadków.

Przedmiotem przetargu jest rozbudowa skrzyżowania Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej wraz z przebudową odcinka Racławickiej od Grójeckiej do Sierpińskiego. Przebudowane zostaną też torowisko tramwajowe w obrębie skrzyżowania oraz pas do zawracania na wlocie ul. Grójeckiej w kierunku północny.

Powstać ma skrzyżowanie czterowlotowe z sygnalizacją świetlną. Grójecka pozostanie dwujezdniowa, po trzy pasy na kierunek. Na Grójeckiej w kierunku północnym powstanie dodatkowy pas do zawracania. Szerokość skrajnego pasa wyniesie 3,5 m, a pozostałych – 3 m.

Ulica Racławicka przy wlocie projektowana jest jako dwujezdniowa po dwa pasy ruchu. Dalej, ok. 65 m za skrzyżowaniem otrzymuje ona przekrój jednojezdniowy – z możliwością budowy w przyszłości drugiej jezdni, zgodnie z planem miejscowym. Harfowa pozostanie jednojezdniowa, jednokierunkowa (z ruchem od Włodarzewskiej w stronę Grójeckiej), z kontrapasem rowerowym. Tuż przy skrzyżowaniu ulica będzie posiadać dwa pasy ruchu. Na wylotach Grójeckiej oraz Racławickiej zaprojektowano przystanki autobusowe, bez zatok. Taki układ pozwoli na dwukierunkowe uruchomienie linii 208. Efektem inwestycji powinna być też poprawa bezpieczeństwa. Na tym skrzyżowaniu często dochodzi do wypadków, zwłaszcza w miejscu, gdzie zawrotki przecinają torowisko tramwajowe oraz na przejściu dla pieszych.

Termin składania ofert mija 24 lipca. O wyborze zdecydują gwarancja (60%), okres rękojmi (40%). Na realizację przeznaczono 10 miesięcy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5