Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Warszawa: Ruszył montaż 583 biletomatów w tramwajach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-03-20 09:34
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Ruszył montaż 583 biletomatów w tramwajach
fot. TW
W warszawskich tramwajach pojawiają się pierwsze nowe biletomaty. W ramach unifikacji urządzeń w pojazdach stołecznej komunikacji umożliwiają one płatność kartą, bez gotówki. W sumie Mennica ma zamontować 583 biletomaty oraz obsługiwać je przez okres 60 miesięcy. Zamówienie może zostać rozszerzone o kolejne urządzenia, wraz z przedłużeniem okresu leasingu.

W listopadzie zeszłego roku Tramwaje Warszawskie podpisały umowę z Mennicą na montaż 583 nowych biletomatów. Wartość kontraktu, obejmującego również obsługę urządzeń w ramach 60-miesięcznego leasingu operacyjnego, to 25,64 mln zł brutto. Zamówienie zawiera również opcję montażu dodatkowych 178 biletomatów w nowych tramwajach oraz przedłużenie leasingu o trzy lata.

Kontrakt wszedł już w fazę realizacji. Wykonawca zamontował już dziewięć pierwszych urządzeń. – I teraz co miesiąc instalowanych będzie po kilkadziesiąt sztuk, aż do września – zapowiada Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

W nowo instalowanych biletomatach, w ramach unifikacji kanałów sprzedaży, przewidziano płatność wyłącznie za pomocą kart za pomocą kart płatniczych, stykowych i zbliżeniowych Visa i MasterCard z umożliwieniem płatności blikiem, a także płatności mobilnych, jak Apple Pay czy Google Pay. Urządzenie będzie też kodować bilety kupione za pomocą strony internetowej ZTM-u. Nowe urządzenia pojawiają się w tramwajach 105Na i pochodnych, 105N2k/2000, 123N, 116N, 120N, 120Na, 128N, 134N. Zastąpią tym samym nieliczne biletomaty starego typu, na monety.

- Dzięki instalacji biletomatów w warszawskich tramwajach, pasażerowie wybierający tę formę transportu płacąc za bilet będą mogli skorzystać z szybkich, wygodnych i bezpiecznych płatności zbliżeniowych. To ważne, chociażby w kontekście badania przeprowadzonego przez Visa i Uniwersytet Stanforda, które pokazuje, że 41 proc. pasażerów uznaje konieczność płacenia za bilet gotówką jako kłopotliwą. Przekłada się to na mniejszą skłonność do korzystania z transportu publicznego – mówi Maciej Mironiuk z warszawskiego biura Visa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zgierz: Działa tylko jeden ze zdemolowanych biletomatów

Komunikacja

Zgierz: Działa tylko jeden ze zdemolowanych biletomatów

Kasper Fiszer 11 marca 2019

Białystok kupuje 255 biletomatów

Prawo & Finanse

Białystok kupuje 255 biletomatów

Jakub Dybalski 18 grudnia 2018

Łódź: Bilet na pociąg kupimy w tramwaju?

Komunikacja

Łódź: Bilet na pociąg kupimy w tramwaju?

Kasper Fiszer 15 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5