Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Ruszają przetargi na projekt tramwaju do Wilanowa i na Gocław

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-09-04 10:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Ruszają przetargi na projekt tramwaju do Wilanowa i na Gocław
fot. Michał Szymajda
Tramwaje Warszawskie ogłosiły przetargi na dokumentację projektową dwóch wyczekiwanych tras – na Gocław oraz do Wilanowa, z odnogami w ul. Św. Bonifacego i Branickiego. To ważny wstęp do realizacji zapowiadanych od dawna nowych tras tramwajowych.

Trasy na Gocław i do Wilanowa zapowiadane są już od kilku lat. Jak dotąd ogłoszono przetarg na projekt i budowę jednej z odnóg tej drugiej trasy – w ul. Gagarina. Aby rozstrzygnąć postępowanie, miasto będzie musiało zwiększyć budżet, gdyż oferty przewyższają założenia finansowe. Trwa też powtórzony przetarg na projekt trasy w ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. do Dw. Zachodniego. Teraz Tramwaje Warszawskie ogłaszają dwa kolejne przetargi – na projekt pozostałej części trasy do Wilanowa (z wyłączeniem odcinków na Polu Mokotowskim oraz przez Wolę), a także na Gocław. Zamówienia znajdują się na razie w europejskim dzienniku urzędowym, zamawiający nie opublikował specyfikacji.

Przedmiotem jednego z postępowań jest opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy trasy tramwajowej do Wilanowa na odcinku od al. Niepodległości do ul. św. Bonifacego i pętli Stegny oraz od ul. św. Bonifacego do ul. Branickiego. Torowisko, jak wynika z opisu przetargu, zostanie poprowadzone w ul. Rakowieckiej od al. Niepodległości do Puławskiej, w ul. Goworka i ul. Spacerowej od Puławskiej do ul Belwederskiej, w ul. Belwederskiej i ul. Sobieskiego i al. Rzeczypospolitej od ul. Gagarina aż do węzła POW (ul. Uprawna). Przewidziano również odnogi w ul. św. Bonifacego od ul. Sobieskiego do pętli Stegny i w ul. Branickiego od al. Rzeczypospolitej do ul. Przyczółkowej. W zakres zamówienia wchodzi uzyskanie decyzji administracyjnych niezbędnych do rozpoczęcia i realizacji robót budowlanych, opracowaniem programu funkcjonalno-użytkowego. W ramach opcji przewidziano wsparcie techniczne oraz pełnienie nadzoru autorskiego.

Termin składania ofert mija 8 października. O wyborze zdecydują cena (80%) oraz doświadczenie projektanta (20%). Szacowana wartość zamówienia to niespełna 9 mln zł netto, a na pełną jego realizację przewidziano 1314 dni, czyli nieco ponad 3,5 roku. Same projekty budowlane mają powstać w ciągu 15 miesięcy.

Drugie postępowanie dotyczy dokumentacji projektowej dla budowy trasy tramwajowej na Gocław wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych niezbędnych do rozpoczęcia i realizacji robót budowlanych, opracowaniem programu funkcjonalno-użytkowego. Trasę podzielono na pięć odcinków: al. Waszyngtona – al. Stanów Zjednoczonych (A), przejście przez Trasę Łazienkowską z jej przebudową (B), al. Stanów Zjednoczonych – ul. gen. T. Bora-Komorowskiego (C), ul. gen. T. Bora-Komorowskiego (D) oraz pętla tramwajowo-autobusowa w rejonie skrzyżowania ul. gen. T. Bora-Komorowskiego i ul. Jugosłowiańskiej (E). Opcja obejmuje natomiast wsparcie techniczne i nadzór autorski.

Termin składania ofert mija 15 października. O wyborze zdecydują cena (80%) oraz doświadczenie projektanta (20%). Szacowana wartość zamówienia to niespełna 9 mln zł netto, a na pełną jego realizację przewidziano 1709 dni, czyli ponad 4,5 roku. Projekty budowlane mają być gotowe w ciągu dziewięciu miesięcy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj do Dw. Zachodniego: Jest nowy przetarg na projekt

Przestrzeń

Tramwaj do Dw. Zachodniego: Jest nowy przetarg na projekt

Witold Urbanowicz 29 sierpnia 2019

Warszawa: Przetarg na projekt tramwaju do Dw. Zachodniego unieważniony

Przestrzeń

Warszawa: Przetarg na projekt tramwaju do Dw. Zachodniego unieważniony

Witold Urbanowicz 23 sierpnia 2019

Warszawa: Droga oferta na projekt tramwaju do Dw. Zachodniego

Przestrzeń

Warszawa: Droga oferta na projekt tramwaju do Dw. Zachodniego

Witold Urbanowicz 20 sierpnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5