Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Ruszają konsultacje społ. tramwaju z Woli do Wilanowa. Budowa w 2019 r.

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-05-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Ruszają konsultacje społ. tramwaju z Woli do Wilanowa. Budowa w 2019 r.
Wizualizacja: ul. Spacerowa w stronę skweru Szewczenkimat. TW
Tramwaje Warszawskie rozpoczynają konsultacje społeczne w sprawie budowy trasy, która ma połączyć Wolę, Dw. Zachodni, Ochotę z Mokotowem i Wilanowem. To największa inwestycja tramwajowa w powojennej historii stolicy, a jej efektem będzie zwiększenie długości sieci warszawskich tramwajów o 20 km.

Inwestycja podzielona jest na sześć etapów, które są procedowane w oparciu o równoległe, oddzielne koncepcje programowo-przestrzenne. Dzięki temu będą one mogły powstawać niezależnie względem siebie. Pierwszy odcinek wiedzie z Woli do Dw. Zachodniego, z rozgałęzieniami prowadzącymi Krzyżanowskiego i Ordona (A). Kolejny odcinek, relatywnie krótki, łączy Dw. Zachodni z Grójecką (B). Dalszy odcinek przebiega przez Pole Mokotowskie między Banacha a Rakowiecką (C). Najdłuższy odcinek połączy właśnie stację metra Pole Mokotowskie i Puławską z Wilanowem, z kilkoma odnogami (D+E). Ostatnie zadanie dotyczy dodatkowego zakończenia trasy na Muranowie (F).

Tramwaje Warszawskie dysponują już szczegółowymi analizami i wielobranżową koncepcją programowo-przestrzenną trasy. Teraz spółka przystępuje do kolejnego etapu – konsultacji społecznych dla wszystkich planowanych odcinków. Ruszyła już strona www.tramwajdowilanowa.pl, a pierwsze spotkania z mieszkańcami zapowiadane są na 20 maja. Tematem spotkań ma być przede wszystkim zagospodarowanie przestrzeni publicznych, lokalizacja przystanków komunikacji miejskiej, organizacja i inżynieria ruchu oraz zieleń.

W sumie cała trasa liczy blisko 20 km. Większa część inwestycji – czyli odcinki B z Dw. Zachodniego do Grójeckiej oraz D+E ze stacji Pole Mokotowskie i ulicy Puławskiej do Wilanowa – ma powstać w ramach środków unijnych. Dla tych odcinków spółka dysponuje już prawomocną decyzją środowiskowa. Trasa ma zostać zrealizowana w latach 2019-21, choć prawdopodobnie torowisko na ul. Ordona na Woli (jedna z dwóch wolskich odnóg) oraz na Branickiego mogą – jak informuje spółka – zostać zrealizowane później.


mat. TW

Pracownicy TW, ZTM i ZDM będą do dyspozycji mieszkańców w punktach konsultacyjnych:
• 20 maja (sobota), Instytut Podstaw Informatyki PAN, ul. Jana Kazimierza 5;
• 27 maja (sobota), Ośrodek Kultury Ochota „OKO”, ul. Grójecka 75;
• 3 czerwca (sobota), Szkoła Podstawowa nr 339, ul. św. Bonifacego 10;
• 4 czerwca (niedziela), Szkoła Główna Handlowa, al. Niepodległości 162;
• 5 czerwca (poniedziałek), Szkoła Podstawowa nr 98, ul. Grottgera 22;
• 10 czerwca (sobota), Urząd Dzielnicy Wilanów, ul. Klimczaka 2;
• 12 czerwca (poniedziałek), Instytut Podstaw Informatyki PAN, ul. Jana Kazimierza 5.
W weekendy konsultacje będą się odbywać w godz. 11 – 19, zaś w dni powszednie w godz. 17 – 20.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5