Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Warszawa: Rusza przetarg na budowę tramwaju do Wilanowa za blisko 0,5 mld zł

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-09-10 12:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Rusza przetarg na budowę tramwaju do Wilanowa za blisko 0,5 mld zł
fot. ZTM Warszawa
Tramwaje Warszawskie ogłosiły przetarg na budowę trasy tramwajowej od Puławskiej do pętli Stegny i krańca przy Branickiego w Miasteczku Wilanów. W obawie o drogie oferty założono fazowanie projektu – w zamówieniu zawarto aż trzy opcje, które będą uruchamiane w zależności od złożonych ofert i możliwości finansowych miasta.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót związanych z budową odcinków trasy tramwajowego do Wilanowa – od ul. Św. Bonifacego i pętli Stegny oraz od ul. Św. Bonifacego do ul. Branickiego. Torowisko będzie prowadzić w ciągu Goworka, Spacerowej, Belwederskiej, Sobieskiego i al. Rzeczypospolitej – z dwiema odnogami na Gagarina (oddzielny projekt) i św. Bonifacego. Łącznie powstanie 31 przystanków.

Projekt będzie fazowany, co oznacza, że trasa może nie powstać w całości, na wszystkich odcinkach, do 2023 r. W zamówieniu przewidziano aż trzy opcje – w zależności od możliwości finansowych i wysokości złożonych ofert. Szczegóły tutaj.

– Właśnie ogłosiliśmy przetarg na tramwaj do dzielnicy Wilanów. Zbudujemy 8 km nowej trasy, dzięki której mieszkańcy dzielnicy dotrą do centrum w ok. 30 min. Dziś podróż samochodem w godzinach szczytu trwa 50 min. Zadbamy również o środowisko – będą zielone tory. Obsadzimy je rozchodnikiem – informuje Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Termin składania ofert mija 29 października. O wyborze decydują cena (95%) oraz doświadczenie kierowników (5%). Na realizację prac przeznaczono 22 miesiące. W tym okresie zamawiający może też zdecydować o uruchomieniu opcji, na realizację których przeznaczono 20 miesiące.

Szacowana wartość zamówienia to 445,6 mln zł netto. Przewidziano też możliwość udzielenia zamówień podobnych o wartości do 40,5 mln zł netto.

Więcej informacji tutaj.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5