Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Rusza przebudowa pierwszego odcinka Świętokrzyskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2013-09-05 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Rusza przebudowa pierwszego odcinka Świętokrzyskiej
fot. ZTM Warszawa
Na początku przyszłego tygodnia mają rozpocząć się prace przy przebudowie ulic Świętokrzyska i Kopernika pomiędzy Nowym Światem i Kopernika. Jezdnie zostaną zwężone, pojawią się dwa ronda. To wstęp do wielkiej przebudowy Świętokrzyskiej, rozkopanej od dwóch lat przez budowę centralnego odcinka II linii metra.

Wykonawcą przebudowy odcinka Świętokrzyskiej i Kopernika jest Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Inwestycja realizowana jest w formule projektuj i buduj. - Termin rozpoczęcia przebudowy ulicy został uzależniony od harmonogramu prac na budowie centralnego odcinka II linii metra, a dokładnie od zakończenia drążenia tunelu pod przeznaczonym do przebudowy odcinkiem drogowym. Wszystko wskazuje na to, że przebudowa ulicy rozpocznie się 9 września - mówi Agata Choińska-Ostrowska, rzecznik prasowy Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Prace potrwają cztery tygodnie. Ich koszt wyniesie ok. 3 mln zł.

W ramach przebudowy powstaną dwa ronda: u zbiegu Kopernika i Świętokrzyskiej oraz Kopernika i Tamki wraz z wyspami dzielącymi w ul. Świętokrzyskiej i Kopernika. Inwestycja obejmuje także przebudowę przystanków autobusowych, oświetlenia ulicznego i kanalizacji deszczowej. Powstanie również ścieżka rowerowa. Chodniki otrzymają nawierzchnię z płyt betonowych, a miejsca i zatoki postojowe zostaną wyłożone grafitową kostką kamienną.

Ulice świętokrzyska i Kopernika na przebudowywanym odcinku zostaną zwężone do jednego pasa w każdym kierunku. To zapowiedź większej przemiany ul. Świętokrzyskiej. Władze miasta wykorzystują budowę centralnego odcinka II linii metra do zmniejszenia rangi ulicy i stworzenia przestrzeni przyjaznej dla pieszych - wcześniej Świętokrzyska była podporządkowana przede wszystkim ruchowi samochodowemu. Docelowo ulica również na dalszym odcinku - do Marszałkowskiej - ma zostać zwężona.

Prace wiążą się ze sporymi utrudnieniami dla mieszkańców i pasażerów komunikacji miejskiej. Ulice Świętokrzyska i Tamka zostaną całkowicie zamknięte na odcinku od Nowego Światu do Kopernika. Możliwość wytyczenia objazdów, z uwagi na układ ulic na skarpie, jest mocno ograniczona. Autobusy linii 102, 105, 444, N14, N64, które zjeżdżają na Powiśle, zostaną skierowane ul. Książęcą. Jak informuje Ratusz, na ul. Oboźnej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy, a na ul. Foksal i Okólnik będzie można dostać się od ul. Tamka. Przez cały czas utrzymany będzie dojazd do szpitala dziecięcego. Zmiany wejdą w życie w nocy z 9 na 10 września.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro ogłasza przetarg na przebudowę Świętokrzyskiej

Przestrzeń

Metro ogłasza przetarg na przebudowę Świętokrzyskiej

Witold Urbanowicz 16 kwietnia 2014

Warszawa: Nowa Świętokrzyska będzie przyjazna dla pieszych

Przestrzeń

Warszawa: Nowa Świętokrzyska będzie przyjazna dla pieszych

Witold Urbanowicz 29 stycznia 2013

Metro: Od sierpnia br. zamknięte ulice stopniowo przekazywane miastu

Przestrzeń

Metro: Od sierpnia br. zamknięte ulice stopniowo przekazywane miastu

Witold Urbanowicz 30 stycznia 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5