Partner serwisu
Komunikacja

Warszawa: Rusza budowa przystanków tramwajowych na Obozowej. Zmiany w komunikacji

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
15-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
15-03-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Tramwaje Warszawskie

Podziel się ze znajomymi:

W sobotę, 16 marca, Tramwaje Warszawskie rozpoczynają budowę peronów tramwajowych na Obozowej. Pierwsze z nich będą gotowe do końca miesiąca. Roboty będą prowadzone pomiędzy ulicami Księcia Janusza a Deotymy. Raz zamykana będzie jezdnia południowa, raz północna. Zmienią się trasy komunikacji miejskiej.

W ubiegłym roku Tramwaje Warszawskie przeprowadziły remont torów na ulicy Obozowej – od pętli Koło do alei Prymasa Tysiąclecia – o łącznej długości ok. 2300 metrów.  Naprawę przeszedł także przejazd przy ulicy Ciołka. Na przystanku tramwajowym w sąsiedztwie alei Prymasa Tysiąclecia pojawiło się drugie wejście na końcu peronów, co skraca drogę do tramwaju. Teraz przyszedł czas na ostatnią część prac, czyli budowę nowych platform przystankowych, które zapewnią pasażerom wygodniejsze wsiadanie do tramwajów. Powstanie sześć platform na przystankach przy: Magistrackiej, Deotymy i Ciołka. Pierwsza para platform będzie gotowa już w tym miesiącu.


Budowa przystanku przy Ciołka

Pierwszy etap prac rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę, z 15 ma 16 marca i potrwa do piątku, 22 marca, do końca dnia. Zamknięta zostanie jezdnia ulicy Obozowej w kierunku alei Prymasa Tysiąclecia od skrzyżowania z ulicą Księcia Janusza do ulicy Ciołka. Zakaz wjazdu na ten fragment nie będzie dotyczył dojazdu do posesji.

Kierowcy objadą utrudnienia ulicami Księcia Janusza i Górczewską do Ciołka.

Komunikacja miejska

W trakcie budowy przystanku na objazdy zostaną skierowane autobusy linii 129, 184, 197, 201, 249 oraz nocne N45 i N95. Autobusy linii 129 i 249 w kierunku Koła z ulicy Obozowej skręcą bezpośrednio w Ciołka i zakończą kursy na przystanku Dalibora 03, natomiast w drugim kierunku (czyli PKP Ursus i Osiedla Górczewska) pojadą prosto Ciołka do Górczewskiej. Autobusy linii 184, 197, 201 w kierunku północnym pojadą prosto ulicą Ciołka do Obozowej i nią do Księcia Janusza; trasy linii nocnych N45 i N95 nie zmienią się. W przeciwną stronę wszystkie autobusy będą jechały ulicami Księcia Janusza i Newelską do Ciołka.

Dodatkowo w weekend, 16-17 marca, tramwaje linii 20, 23 i 24 będą jeździły na krótszych trasach. „Dwudziestki” zakończą kursy (i wyruszą w przeciwnym kierunku) na ulicy Obozowej na przystanku Wawrzyszewska. Tramwaje linii 23 będą kursowały na trasie Czynszowa – Okopowa i następnie „zmienią się” w linię 24 o trasie Okopowa – Gocławek. Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa 70 z pętli Boernerowo na pętlę Koło oraz autobusowa linia zastępcza Z23 zapewniająca bezpośrednie połączenie z Bemowa na Wolę na trasie Nowe Bemowo – Ostroroga przez ulicę Obozową.Budowa drugiego przystanku

Budowa drugiego przystanku przy Ciołka rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę, z 22 na 23 marca i potrwa do następnej soboty, 30 marca, do godziny 4:00. W tym czasie kierowcy nie przejadą w kierunku Księcia Janusza od Dahlbergha do Dalibora.

Objazd utrudnień poprowadzi ulicą Deotymy i Górczewską do Ciołka.

Komunikacja miejska

W tym etapie zmienione będą trasy autobusów linii 129 i 249 – w kierunku Koła pojadą ulicą Ciołka oraz nocnych N45 i N95, które w drodze na Bemowo ominą wyłączony z ruchu odcinek ulicami Deotymy, Górczewską, Ciołka, Newelską i Księcia Janusza.

W weekend 23-24 marca, tramwaje linii 20, 23 i 24 będą kursowały podobnie jak tydzień wcześniej, czyli 20 do ulicy Obozowej (przystanek Wawrzyszewska), 23 na trasie Czynszowa – Okopowa, a 24 Gocławek – Okopowa. Na tory wyjadą także tramwaje linii 70 oraz autobusy Z23.

Budowa kolejnych platform przystankowych planowana jest w drugiej połowie kwietnia.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Warszawa. Długi weekend z remontami jezdni i torów

Przestrzeń

Warszawa. Długi weekend z remontami jezdni i torów

UM Warszawa 26 kwietnia 2024

Pora na duże prace modernizacyjne w metrze

Komunikacja

Pora na duże prace modernizacyjne w metrze

Redakcja/inf. pras. 24 kwietnia 2024

Warszawa: Testowy tramwaj na Goworka. Pierwszy od pięciu dekad

Przestrzeń

Zobacz również:

Warszawa. Długi weekend z remontami jezdni i torów

Przestrzeń

Warszawa. Długi weekend z remontami jezdni i torów

UM Warszawa 26 kwietnia 2024

Pora na duże prace modernizacyjne w metrze

Komunikacja

Pora na duże prace modernizacyjne w metrze

Redakcja/inf. pras. 24 kwietnia 2024

Warszawa: Testowy tramwaj na Goworka. Pierwszy od pięciu dekad

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5