Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa rozszerzy strefę płatnego parkowania. Na razie bez podwyżek [mapa]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
12-05-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Warszawa rozszerzy strefę płatnego parkowania. Na razie bez podwyżek [mapa]
fot. ZDM Warszawa
W najbliższy czwartek warszawscy radni będą głosować nad powiększeniem strefy płatnego parkowania na Pradze Północ i Woli. ZDM prowadzi też przygotowania do rozszerzenia strefy na Ochocie i Żoliborzu. Na razie nie będzie za to podwyżek opłat. – Samą zmianę stawek zawiesiliśmy z uwagi na trudną sytuację związaną z koronawirusem. Będziemy podejmować decyzję, gdy epidemia będzie wygasać – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Zgodnie z uchwałą strefa miałaby zostać rozszerzona na Woli (Czyste, Młynów i Powązki, obszar ograniczony od zachodu al. Prymasa Tysiąclecia, ul. Kasprzaka, ul. Ordona, ul. Wolską, al. Prymasa Tysiąclecia) oraz na Pradze-Północ (Nowa i Stara Praga, obszar ograniczony ul. Starzyńskiego, ul. Jagiellońską, ul. Ratuszową, ul. 11 Listopada, podstawą nasypu linii kolejowej nr 9, ul. Radzymińską, ul. Folwarczną, torowiskiem tramwajowym i podstawą nasypu linii kolejowej nr 2). Koszty rozszerzenia są szacowane na ok. 14 mln zł.

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania poprzedziły konsultacje społeczne. – Przygotowaliśmy je razem z mieszkańcami Warszawy jeszcze w ubiegłym roku. 17 razy spotykaliśmy się z mieszkańcami tych dzielnic, przedyskutowaliśmy, każdą okolicę. W spotkaniach wzięło udział kilkaset osób – mówi Jakub Dybalski, rzecznik prasowy ZDM Warszawa.

Celem tej operacji jest ułatwienie mieszkańcom, którzy mogą korzystać z abonamentów, parkowania w najbliższej okolicy. – To zmiana – pierwsza taka od lat – w porozumieniu z warszawiakami. Skorzystają na niej, bo pozwoli im łatwiej parkować w bezpośrednim sąsiedztwie, choć m.in. po otwarciu nowych stacji metra z dwóch stron II linii w okolicach stacji mogą parkować przyjezdni – wyjaśnia Dybalski. Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to powiększona strefa zacznie działać 7 września.

 
mat. UM Warszawa

Na tym jednak plany ZDM-u się nie kończą. – Przygotowujemy kolejne konsultacje, które mają się odbyć w tym roku – na Ochocie i na Żoliborzu – tak, by projekt rozszerzenia o te dzielnice był gotowy na przyszły rok. Przetarg na badania parkingowe na Ochocie finiszuje, ogłosiliśmy powtórzony przetarg na analizy na Żoliborzu– dodaje Dybalski.

Na razie nie będą się zmieniać za to stawki za parkowanie. – Samą zmianę stawek zawiesiliśmy z uwagi na trudną sytuację związaną z koronawirusem. Będziemy podejmować decyzję, gdy epidemia będzie wygasać – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Jednocześnie przyznaje, że zmiany, w tym podwyżki, są wskazane. – Po pierwsze rozszerzenie strefy. Po drugie zmiana stawek, także pod kątem ich urealnienia. W żadnym mieście na Europie nie opłaca się zostawić na dwa dni samochody w centrum tak, jak to ma miejsce w Warszawie – mówi Trzaskowski.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5