Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa. Rozjeżdżone Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat do remontu

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-08-25 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. Rozjeżdżone Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat do remontu
Krakowskie Przedmieściefot. Slawek L, domena publiczna
Na miesiąc – od najbliższego poniedziałku 28 sierpnia do 30 września – zostanie częściowo zamknięte dla ruchu kołowego Krakowskie Przedmieście na odcinku od Nowego Światu do Królewskiej. Część reprezentacyjnej warszawskiej ulicy, przebiegającej m.in. obok Uniwersytetu i Pałacu Prezydenckiego, idzie do remontu. Problem nie powinien być duży bo prywatne auta i tak nie mają tam wjazdu, ale objazdami pojadą autobusy. W tym samym czasie odnawiane będą też zatoki autobusowe na Nowym Świecie.

Roboty zostały zaplanowane do końca września. Prace poprawią nawierzchnię z kostki, która już od kilku lat w niektórych miejscach się zapada i robi się krzywa, co zresztą warszawiacy dość chętnie i złośliwie komentują.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich do wyeksploatowania ulicy przyczynił się m.in. większy niż zakładano podczas generalnego remontu sprzed dziewięciu lat ruch pojazdów, w tym autobusów komunikacji miejskiej. Duże znaczenie miała też intensywniejsza eksploatacja drogi w związku z budową w tym rejonie II linii metra w latach 2011-2014.

Technologia na mur-beton

Prace zostały poprzedzone analizą, która miała rozstrzygnąć, jakie roboty są konieczne, aby wyremontowana nawierzchnia była bardziej odporna na zużycie. Analizę wykonał Instytut Badawczy Dróg i Mostów. Zbadano też stan nawierzchni i podbudowy jezdni. Dzięki temu opracowana została technologia, zapewniająca większą trwałość kamiennej nawierzchni jezdni. Podobna, trwalsza technologia zostanie wykorzystana podczas rozpoczynającej się wkrótce modernizacji ulicy Miodowej i pl. Krasińskich.

Na jezdni pojawi się nowa nawierzchnia z kostki granitowej o wymiarach 15/30/18 cm, w kolorze szarożółtym. Z kolei w zatokach kostka granitowa będzie jasnobeżowa. Podbudowa – zarówno jezdni, jak i zatok – zostanie wykonana z betonu.

W pierwszym etapie roboty zostaną przeprowadzone w najbardziej wyeksploatowanych miejscach ulicy – w rejonie pomnika Mikołaja Kopernika i w zatokach autobusowych. Dalsze prace będą uzależnione od warunków pogodowych.

Objazd zamkniętej ulicy zostanie poprowadzony ulicami: Królewska – Mazowiecka – Kredytowa – Jasna (w przeciwnym kierunku Mazowiecka) – Świętokrzyska. Przejście chodnikami będzie cały czas możliwe. Na chodnikach pomiędzy skwerem z pomnikiem Mikołaja Kopernika, na wysokości ul. Oboźnej a ul. Królewską wprowadzona zostanie możliwość jazdy rowerem.

Prace też na Nowym Świecie

Jednocześnie Zarząd Transportu Miejskiego będzie remontował zatoki autobusowe na ul. Nowy Świat, przy ul. Foksal oraz przy ul. Ordynackiej. Na potrzeby tych robót jezdnia w rejonie przystanków zostanie zwężona, a na odcinku pomiędzy Rondem gen. Charlesa de Gaulle’a i ul. Świętokrzyską będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – w stronę Krakowskiego Przedmieścia. Objazd w przeciwnym kierunku zostanie poprowadzony ulicami: Jasną – Zgoda – Bracką i Kruczą.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Solaris na styk w Stargardzie

Komunikacja

Solaris na styk w Stargardzie

Jakub Dybalski 25 sierpnia 2017

Warszawa. Trakt Królewski od soboty w wersji letniej

Przestrzeń

Warszawa. Trakt Królewski od soboty w wersji letniej

Jakub Dybalski 07 kwietnia 2017

Warszawa. Strefa bez samochodów po polsku – Trakt Królewski

Mobilność

Warszawa. Strefa bez samochodów po polsku – Trakt Królewski

Jakub Dybalski 09 października 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5